Nagrody w dziedzinie sportu - 2019

Załącznik do Uchwały Zarządu Województwa Śląskiego nr 55/97/VI/2020 z dn 22.01.2020r.

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiagniecia sportowe zawodników w 2019 roku.

L.P. IMIĘ I NAZWISKO DYSCYPLINA/ KATEGORIA WIEKOWA KLUB OSIĄGNIĘCIA
1 Magdalena Stefanowicz lekka atletyka/ junior KS AZS-AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
2 Magdalena Modrzejewska pływanie/ junior MKS SMS "Victoria" Racibórz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
3 Mateusz Kuchman lekka atletyka/ junior MKS MOSM Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
4 Kacper Blacha baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
5 Emil Dudek baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
6 Dominik Grzecicha baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
7 Mateusz Kępa baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
8 Julia Kirsanow baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
9 Wiktoria Korykora baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
10 Dawid Korzekwa baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
11 Kajetan Kruczek baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
12 Wiktoria Łężna baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
13 Oktawian Rojek baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
14 Maria Rosół baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
15 Bartosz Rybak baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
16 Maksymilian Serwotka baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
17 Michele Sieradzki baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
18 Zuzanna Smęder baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
19 Patryk Weżgowiec baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
20 Patryk Zając baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
21 Konrad Wiśniewski baseball/junior BUKS Gepardy Żory 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
22 Natalia Strzałka zapasy/młodzieżowiec ZKS "Slavia" Ruda Śląska 3 miejsce w Mistrzostwach świata
23 Paulina Danisz zapasy/junior ZKS "Slavia" Ruda Śląska 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
24 Klaudiusz Wiezner zapasy/junior ZKS "Slavia" Ruda Śląska 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
25 Kornelia Adamczyk lekka atletyka/ junior WSSiRN "Start" Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach świata
26 Natalia Kropska judo/junior GKS "Czarni" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
27 Wiktoria Marciniak judo/junior GKS "Czarni" Bytom 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
28 Paweł Drzymał judo/młodzieżowiec GKS "Czarni" Bytom 2 miejsce w Mistrzostwach Europy
29 Dawid Wiekiera pływanie/ junior MKP "Wodnik 29" Tychy 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
30 Zuzanna Cieślar szermierka/ młodzieżowiec Zagłebiowski Klub Szermierczy Sosnowiec 2 miejsce w Mistrzostwach Europy
31 Kacper Szczurowski judo/młodzieżowiec AZS Gliwice 3 miejsce w Mistrzostwach Europy
32 Jacek Majewski lekka atletyka/ junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
33 Damian Michalak szermierka/ junior GKS "Piast" Gliwice 1 miejsce w Mistrzostwach Europy
34 Justyna Święty-Ersetic lekka atletyka/ senior AZS AWF Katowice 2 miejsce w Mistrzostwach świata
35 Maciej Guzy gimnastyka/ junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
36 Kacper Garnczarek gimnastyka/ junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
37 Marcelina Wojtyła narciarstwo/ junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
38 Kinga Zgryźniak szermierka/ junior RMKS Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
39 Alicja Klasik szermierka/ junior RMKS Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
40 Patrycja Frystacka szermierka/ junior RMKS Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
41 Beata Pękała szermierka/ junior RMKS Rybnik 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
42 Wiktor Trecki badminton/ junior UKS Unia Bieruń 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
43 Wojciech Marek tenis ziemny/ junior KS Górnik Bytom 2 miejsce w Mistrzostwach Europy
44 Mikołaj Lorens tenis ziemny/ junior KS Górnik Bytom 2 miejsce w Mistrzostwach Europy
45 Julia Kowalczyk judo/ senior KS Polonia Bytom 3 miejsce w Mistrzostwach świata
46 Weronika Paszek strzelectwo/ junior ŚTS Tychy 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
47 Adam Wojtala łucznictwo/ junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
48 Oskar Kasprowski łucznictwo/ junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
49 Filip Łazowski łucznictwo/ junior LKS Łucznik Żywiec 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
50 Jan Jaromin snowboard/ junior AZS AWF Katowice 1 miejsce w Mistrzostwach Polski
51 Jakub Ziętek wspinnaczka sportowa/ junior Klub Wysokogórski Bielsko-Biała 1 miejsce w Mistrzostwach Europy