Najlepsi sprinterzy na Śląskim

fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
200 dni pozostało do startu lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku. To impreza o zasięgu globalnym, która będzie kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Tokio.

„Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie, a jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą w Tokio. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne, a kibice królowej sportu będą znów mogli dopingować najlepszych sportowców świata na żywo, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Warto przypomnieć, że czas do startu imprezy mierzy specjalnie skonstruowany zegar znajdujący się przed wejściem do Parku Śląskiego. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

Decyzja World Athletics o przyznaniu mistrzostw to docenienie potencjału regionu i Stadionu Śląskiego, na którym tylko w tym roku odbyły się dwie imprezy lekkoatletyczne z międzynarodową obsadą, memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej.

Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to będzie ważny start, to właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To sprawia, że na Stadionie Śląskim pojawi się w maju plejada gwiazd sprintu. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Filmy
tagi: