Najlepsi szczypiorniści świata powalczą o medale w Katowicach i Sosnowcu

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
32 zespoły wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej do lat 21, które odbędą się w czerwcu 2025 roku w Polsce. Województwo Śląskie zostało pierwszym regionem gospodarzem mistrzostw

W konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie uczestniczyli wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej Sabat, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, wiceprezes Bogdan Sojkin, dyrektor turnieju Damian Drobik i trener reprezentacji Polski seniorów Marcin Lijewski.

„Cieszę się, że województwo śląskie będzie kolejny raz gospodarzem dużej, międzynarodowej imprezy sportowej. Chcemy, żeby nasz region promował się poprzez sport i wspierał go, zarówno w ujęciu seniorskim jak i młodzieżowym. To efekt dobrej współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i jestem przekonany, że zmagania najlepszych młodych szczypiornistów dostarczą kibicom wielu wrażeń” – podkreślał wicemarszałek Bartłomiej Sabat.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej do lat 21 zostaną rozegrane w Katowicach, Sosnowcu, Kielcach i Płocku z udziałem 32 reprezentacji. Pierwszy mecz mistrzostw zostanie rozegrany 18 czerwca 2025 roku. Województwo Śląskie zostało pierwszym regionem gospodarzem imprezy, co jest efektem dobrej współpracy zainicjowanej podczas Mistrzostw Świata seniorów w 2023 roku.

„Historycznie ten region jest od lat związany z rozwojem piłki ręcznej i ma bogate tradycje w tym zakresie. Współpraca z województwem układa się bardzo dobrze, jest potencjał, dobra baza dla zespołów i kibiców. W imprezie uczestniczyć będą zawodnicy młodzi, ale wśród nich jest wielu, którzy już grają w reprezentacjach seniorskich, a w przyszłości będą filarami swoich reprezentacji” – mówił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henryk Szczepański.

W trakcie konferencji zaprezentowano logotyp kompozytowy wydarzenia. W naszym regionie zostanie rozegranych 60 spośród 116 spotkań. Jak tłumaczy Marcin Lijewski, do niedawna znakomity zawodnik, a dziś trener kadry seniorów, to dla młodych graczy wielka szansa na sportowy sukces.

„Cieszę się, że te ważne dla nas roczniki będą mogły się sprawdzić na tle rówieśników właśnie w Polsce, na swoim terenie. To dla tych młodych sportowców duża szansa i wielka motywacja, by pokazać się z jak najlepszej strony przed polskimi kibicami. Liczymy na dobry wynik i jestem pewien, że zdobyte przez nich doświadczenia zaprocentują w przyszłości” – tłumaczył trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Marcin Lijewski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS 


tagi: