Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego

fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak
W trakcie pełnienia obowiązków służbowych wicemarszałek Wojciech Kałuża miał kontakt z osobą, u której jak się po kilku dniach okazało - stwierdzono dodatni wynik na covid-19.

Wicemarszałek wykonał test, który wykazał wynik dodatni. Wicemarszałek przebywa obecnie w izolacji. Jego stan jest dobry.

U osób z Zarządu Województwa, które z racji zbieżnych obowiązków służbowych miały bezpośredni kontakt z wicemarszałkiem - marszałka Jakuba Chełstowskiego i członek Zarządu Izabeli Domogały - również przeprowadzono testy na covid-19. Wyniki są ujemne. Testy przesiewowe przeprowadzono także wśród pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt. Wszystkie wyniki są ujemne. Testy te zostaną powtórzone za tydzień. Do tego czasu marszałek Jakub Chełstowski i członek Zarządu Izabela Domogała będą przebywać w izolacji i nadal pełnić swoje obowiązki.

Marszałek Jakub Chełstowski – z uwagi na możliwości logistyczne oraz wypełnienie procedur sanepidu w zakresie izolacji – będzie przebywał w Urzędzie Marszałkowskim. Pani Izabela Domogała oraz pozostali przebadani pracownicy oddelegowani zostali na pracę zdalną. Wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek Zarządu Beata Białowąs pracują bez zmian. Zarządy Województwa realizowane są w formie zdalnej, zatem w tym zakresie nic się nie zmienia. Obecna sytuacja nie będzie miała wpływu na ciągłość pracy Urzędu Marszałkowskiego. Warto przypomnieć, że wszystkie osoby wchodzące do budynku mają mierzoną temperaturę przy pomocy specjalnego urządzenia. Od wielu tygodni w budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Pracownicy wyposażani są w płyny do dezynfekcji i rękawiczki ochronne. W Urzędzie Marszałkowskim dominującą formą pracy jest praca zdalna. W czasie walki z covid-19 troska o zdrowie i procedury bezpieczeństwa są priorytetem.