Roztańczony Śląski

 graf. materiały organizatora graf. materiały organizatora
2 maja Stadion Śląski zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce w Polsce. Na arenie stadionu zorganizowana zostanie największa majówkowa impreza w Polsce – koncert „Roztańczony Śląski”. Wstęp bezpłatny

Na scenie Stadionu Śląskiego usłyszymy zagranicznych wykonawców, którzy od dekad cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Wśród nich m.in. zespół Alphaville i gwiazdy włoskiej muzyki pop Ricchi e Poveri. Pojawią się także: Fun Factory, portugalski DJ Drenchill oraz Kate Ryan, Danzel i Shaun Baker.

Oczywiście będą również polskie gwiazdy, których przeboje od lat rozkręcają wszystkie imprezy w kraju. Wystąpią m.in.: Radek Liszewski z zespołem Weekend, Marcin Miller i Boys oraz Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full, a także grupa Piękni i Młodzi. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” zobaczymy także zespoły MIG, Masters i Łobuzy, Ślązaków Long & Junior, Defis i Miły Pan, Quest i Shantel.

Gospodarzem koncertu jest Województwo Śląskie, producentem Telewizja Polsat, a organizatorami Stadion Śląski i Music Company.

„Naszą intencją jest, by Stadion Śląski był miejscem bliskim mieszkańcom całego województwa. Chcemy, by wszyscy utożsamiali się z tą piękną sportową areną, która, jak widać, świetnie sprawdza się także w roli gospodarza wspaniałych koncertów. Ważne dla mnie jest to, że dzięki zaangażowaniu województwa mieszkańcy będą mogli bawić się na Roztańczonym Śląskim bezpłatnie. Już dziś zapraszam na tę największą majówkę w Polsce!” – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

"Koncerty Telewizji Polsat gwarantują zawsze świetną zabawę. Cieszę się, że ponownie będziemy mogli spotkać się na gościnnym Stadionie Śląskim i że wśród artystów znajdzie się również gość specjalny, bliski sercom wszystkich Ślązaków Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, z którym wspólnie zaśpiewamy ich słynną piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”. Jestem pewna, że tego dnia roztańczony będzie nie tylko Stadion Śląski, ale również cała Polska – mówi Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor Programowa Telewizji Polsat.

Stadion Śląski – sportowe i rozrywkowe serce województwa śląskiego, uznany w 2018 roku za najlepszy obiekt sportowy w kraju, a dla wielu kibiców symbol ważnych zwycięstw reprezentacji Polski w piłce nożnej, jest też miejscem największych koncertów muzycznych w Polsce! Po sukcesie „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018” ponownie przywita u siebie wyjątkowe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Już 2 maja, kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na płycie stadionu oraz miliony widzów przed telewizorami, będą mogły bawić się w rytm hitów dance, disco polo oraz pop.

Transmisja od godziny 20.00 na antenach Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV.

Linki do stron zewnętrznych
Miejsca parkingowe na "Roztańczony Śląski"
„Roztańczony Śląski” – informacje dla uczestników
Wicej o imprezie na stronie Stadionu Śląskiego