Rusza kolejna edycja szkoleń dla podmiotów korzystających ze środowiska

 fot. pexels.com fot. pexels.com
Zaplanowano trzy bezpłatne szkolenia online (23, 24 i 25 lutego br.)

Departament Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego po raz kolejny organizuje bezpłatne szkolenia z zakresu sprawozdawczość i opłaty za opakowania, sprzęt, baterie, pojazdy, opony, oleje, reklamówki, produkty jednorazowego użytku (SUP) oraz system kaucyjny, opłaty za korzystanie ze środowiska, rejestr BDO, przepisy i praktyka, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawa, sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, przepisy i praktyka.

Szkolenia przeznaczone są tylko dla podmiotów korzystających ze środowiska, czyli dla lokalnych przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych, pracowników działów ochrony środowiska w przedsiębiorstwach.

Terminy szkoleń:

  • Szkolenie „Sprawozdawczość i opłaty za opakowania, sprzęt, baterie, pojazdy, opony, oleje, reklamówki, produkty jednorazowego użytku (SUP) oraz system kaucyjny” – 23 luty 2026r., godz. 9:00-14:00 (rejestracja do godz. 10:00 dnia 20.02.2026r.)
  • Szkolenie „Opłaty za korzystanie ze środowiska, rejestr BDO, przepisy i praktyka, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawa” – 24 luty 2026r., godz. 9:00-14:00 (rejestracja do godz. 10:00 dnia 23.02.2026r.)
  • Szkolenie „Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, przepisy i praktyka” – 25 luty 2025r., godz. 9:00-14:00 (rejestracja do godz. 10:00 dnia 24.02.2026r.)

Szkolenia organizowane są w formie online, na platformie MS Teams.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mail: szkolenia.oplaty@slaskie.pl, podając w "Temacie" nazwę szkolenia, a w "Treści" imię i nazwisko, imienny adres email osoby biorącej udział oraz obowiązkowo dane o podmiocie, jaki dana osoba reprezentuje.

O udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń, a jeden podmiot mogą reprezentować na każdym ze szkoleń maksymalnie 2 osoby. Zgłoszenia nadesłane po wskazanym, granicznym terminie rejestracji nie będą uwzględniane.

Informacja mailowa potwierdzająca udział (wraz z linkiem dostępu do szkolenia) zostanie przesłana dopiero godzinę przed planowanym terminem rozpoczęciem szkolenia.

Załączniki
1. Program szkolenia „Sprawozdawczość i opłaty za opakowania, sprzęt, baterie, pojazdy, opony, oleje, reklamówki, produkty jednorazowego użytku (SUP) oraz system kaucyjny”. [PDF 182,5kB]
2. Program szkolenia „Opłaty za korzystanie ze środowiska, rejestr BDO, przepisy i praktyka, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawa”. [PDF 251,0kB]
3. Program szkolenia „Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, przepisy i praktyka”. [PDF 101,7kB]
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych. [PDF 119,7kB]



 


tagi: