Śląskie. Po zdrowie

Hala Miziowa fot. J. Krawczyk Beskidy - Hala Miziowa / fot. J. Krawczyk
Nowy przewodnik Śląskiej Organizacji Turystycznej ukazujący miejsca i możliwości regionu służące poprawie zdrowia

Województwo Śląskie stawia na turystykę zdrowotną, uzdrowiskową i relaksacyjną. Z taką formą wypoczynku i poprawy zdrowia można się zapoznać w opracowanym przez Śląską Organizację Turystyczną przewodniku „Śląskie. Po zdrowie”.

Publikacja pokazuje region pod kątem jego zasobów służących poprawie zdrowia, zachęca do prozdrowotnej aktywności, wykorzystując zasoby w postaci rozwiniętej bazy medycznej, jak i naturalne walory krajobrazowe i kulturowe.

W przewodniku przeczytać można m.in o ośrodkach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych, sposobach powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej w okresie rekonwalescencji, szpitalach i klinikach specjalistycznych w województwie śląskim oraz o zdrowej kuchni regionalnej.

Wydawnictwu towarzyszy nowa strona internetowa: pozdrowie.slaskie.travel

„W ten sposób podpowiadamy mieszkańcom i turystom do nas przyjeżdżającym, jaką ofertę nakierowaną na prozdrowotne formy wypoczynku posiada nasz region – mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej - Mogę podkreślić z całą pewnością, że siłą i wizytówką województwa śląskiego jest medycyna. Leczenie obejmuje tu pełen zakres specjalizacji, co ma swoje odzwierciedlenie w rankingach najlepszych polskich szpitali. Dodatkowo bogata baza lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczne atrakcje czynią z naszego regionu wspaniałe miejsce dla pacjentów i ich rodzin.”

Linki do stron zewnętrznych
Śląskie. Po zdrowie - strona www