Śląskie tętni muzyką

 fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak
Za nami trzynasta edycja Off Festivalu

Tegoroczna odsłona Off Festivalu odbywała się w dniach 3-5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, która na trzy dni stała się muzyczną stolicą Polski. Święto fanów alternatywnych brzmień przyciągnęło tysiące fanów i prawie stu znakomitych artystów, wśród których byli m.in. M.I.A, Grizzly Bear, Kult, Skalpel, Charlotte Gainsbourg.

„Śląskie to region o dużych muzycznych tradycjach, dlatego cieszę się, że możemy wspierać prawdziwe święto muzyki alternatywnej, jakim jest Off Festival, z jedną z ikon naszego regionu, Arturem Rojkiem. To nie tylko muzyczna uczta, ale też doskonała okazja do promocji województwa, zarówno tej kulturalnej, jak i turystycznej” – przekonuje marszałek Wojciech Saługa.

Jak podkreślał pomysłodawca festiwalu Artur Rojek, Off Festival znalazł się na liście dziesięciu najlepszych festiwali muzycznych w Europie według „Guardiana”, a rok wcześniej wśród czternastu najlepszych festiwali na świecie według „Time”.

W tym roku Województwo Śląskie miało na festiwalu specjalną strefę, w której wraz z dziennikarzami radiowej Trójki odbywały się spotkania i rozmowy z interesującymi gośćmi i artystami grającymi podczas festiwalu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak

Linki do stron zewnętrznych
Off Festival 2018

Filmy
tagi: