Stypendia w dziedzinie kultury - 2006

Stypendia w dziedzinie kultury w I edycji 2006 roku otrzymali: 

  1. Anna Biernacka na realizację dwóch działań performance, prowadzenie warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży oraz realizację projektu animacyjnego „Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych".
  2. Jacenty Dędek na realizację projektu wystawienniczego pt. „Rodzina po śląsku".
  3. Janina Dygaczowa na uporządkowanie spuścizny prof. Adolfa Dygacza.
  4. Małgorzata Kiereś na przygotowanie do druku materiału dokumentującego doroczną obrzędowość w społecznościach zróżnicowanych religijnie na pograniczu polsko-czesko-słowackim.
  5. Iwa Kruczkowska na stworzenie cyklu 10 obrazów i 5 tkanin (sitodruk i aplikacja) pt. „Miejsce".
  6. Sebastian Perłowski na zrealizowanie bezpośredniej transmisji internetowej z koncertu orkiestry SINFONIETTA SILESIANA w ramach cyklu koncertów „MOZART 2006" wraz z nagraniem płyty DVD.
  7. Grzegorz Rączka na wykonanie krzyża z sitowia i wosku jako symbolu cierpienia ofiar tragedii , która wydarzyła się w dn. 28.01.br na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, stworzenie cyklu prac upamiętniających wizyty Jana Pawła II w miastach Woj. Śląskiego oraz realizację 16 szkiców koncepcyjnych w technice temperowo-akwarelowej.
  8. Liliana Szeligowska na realizację cyklu szklanych mozaik składających się z 3 tryptyków oraz cyklu szklanych rzeźb (3 obiekty) będących dopełnieniem całości kompozycji.
  9. Piotr Zaczkowski na napisanie książki pt. „Smutek Teatru", poświęconej związkom Konrada Swinarskiego z Katowicami.
  10. Piotr Zawojski na napisanie i wydanie książki pt. „Mistrzowie kina przełomu wieków i ich filmy. Subiektywny przewodnik".

Stypendia w dziedzinie kultury w II edycji 2006 roku otrzymali: 

  1. Jan Paweł Krasnodębski  na napisanie powieści pt. „Pisarz i karawany".
  2. Stanisław Gola na napisanie książki pt. „Nieznośna ciągłość".
  3. Włodzimierz Paźniewski na dokończenie czterech prac literackich: „Eseje wędrowne", „Pięści nad pięściami", „Hotel Platon" oraz opublikowanie listów Aleksandra Sołżenicyna do prof. Jerzego Juliana Węgierskiego.
  4. Jolanta Trela-Ptaszyńska na realizację projektu pt. „Europera 3 x Silesia - o J. Eichendorffie, J. Boehme i Aniele Ślązaku.
  5. Wojciech Królikowski na przygotowanie dokumentacji, napisanie scenariusza i scenopisu filmu dokumentalnego pt. „ Wizjer do miasta Hansa Bellmera".
  6. Anna Sielska-Matyasik na realizację cyklu fotografii - pejzaży miejskich pod roboczym tytułem „City Story".
  7. Ewa Kokot na zrealizowanie międzynarodowego, autorskiego programu dla dzieci pt. DZIECKO-SZTUKA-KONTAKT".
  8. Sabina Woźnica-Borowska na stworzenie cyklu malarskiego zainspirowanego twórczością Gabriela Garcii Marqueza.
  9. Marian Pyrek na realizację projektu we współpracy z Tynieckim Chórem Benedyktynów „Jeśli nie staniecie się jako dzieci" - współśpiew z gregoriańską monodią.
  10. Jakub Sarwas na skomponowanie utworu elektroakustycznego na instrumenty tradycyjne i media elektroniczne pt. „Denouement".