Sukces „Śląska” w Japonii

 Foto. arch. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" Foto. arch. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Japońskie tournée Zespołu „Śląsk” z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią, dobiegło końca

Przez sześć tygodni Zespół pokonał w powietrzu i na lądzie ponad 8 tysięcy kilometrów. Z trzydziestoma koncertami odwiedził osiemnaście japońskich miast, obejmując zasięgiem niemal wszystkie regiony Kraju Kwitnącej Wiśni. Polską kulturę w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” podziwiało ponad 80 tysięcy widzów, w tym trzydziestu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z całego świata. 23 listopada artyści wrócili do kraju.

20 listopada Zespół „Śląsk” zakończył swój sześciotygodniowy pobyt w Japonii, występując z dwoma koncertami w Tokyo. Podczas ostatniego z nich, na widowni Nakano Sunplaza Hall zasiadło wielu znakomitych gości specjalnych, a wśród nich ponad 30 przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z całego świata. Było to także jedno z największych i najważniejszych wydarzeń z udziałem polskiej instytucji kultury, z okazji obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią. Po ostatnim koncercie odbyła się uroczystość z udziałem międzynarodowego korpusu dyplomatycznego, na czele z Ambasadorem RP w Japonii Pawłem Milewskim.

Wielka trasa koncertowa z okazji 100-lecia nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, rozpoczęła się 15 października. Po 15 latach od ostatniej wizyty, Zespół „Śląsk” powrócił do Japonii w tak dużym składzie. Pierwszy koncert odbył się w Takasaki i dał początek sześciotygodniowej podróży Zespołu „Śląsk” po kraju kwitnącej wiśni. Na koncertowej mapie znalazły się m.in. takie miasta jak: Nagoya, Hiroshima, Kyoto, Osaka, Sapporo, Yokohama czy Tokyo.

Warto podkreślić, że współautorem wielkiego sukcesu japońskiego tournée Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które dofinansowało trasę koncertową.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Foto. arch. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" Foto. arch. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" Foto. Patryk Pyrlik 


tagi: