Szansa na zdobycie ciekawego zawodu

 fot. arch. UMWS Radosław  Kaźmierczak fot. arch. UMWS Radosław Kaźmierczak
Rozpoczyna się rekrutacja do szkół prowadzonych przez Województwo Śląskie

Województwo Śląskie jest organem prowadzącym dla 27 placówek oświatowych. To m.in. 7 szkół przyszpitalnych, 5 centrów kształcenia zawodowego, 4 ośrodków kształcenia nauczycieli, 2 biblioteki pedagogiczne, 4 ośrodki wychowawcze dla młodzieży, szkoły mistrzostwa sportowego oraz kolegium pracowników służb społecznych. W niektórych z nich można bezpłatnie pobierać naukę. Rozpoczyna się rekrutacja do tych placówek. Są to m.in. szkoły medyczne, sportowe oraz związane z pracą socjalną.

SZKOŁY MEDYCZNE

To oferta dla osób, które ukończyły szkołę średnią (nie jest wymagana matura) i planują kształcić się na kierunkach medycznych. Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego od lat gwarantują najwyższy poziom nauczania, stawiając na praktyczną naukę zawodu pod kierunkiem najlepszych specjalistów – w formie dziennej, stacjonarnej, jak i zaocznej:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu

Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Sosnowcu

SPORT

Oferta dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze sportem, dla miłośników i pasjonatów sportu - przyszłych mistrzów Polski, Europy i świata. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej można opanować i doskonalić dyscypliny sportowe: pływanie, zapasy czy lekką atletykę. Ponadto można kształcić się w klasie ogólnej straży granicznej.

PRACA SOCJALNA

Oferta Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi przeznaczona jest osób planujących zostać pracownikiem socjalnym. Placówka ucząca w systemie dziennym lub płatnym zaocznym oferuje możliwość jednoczesnego studiowania na Uniwersytecie Śląskim i zdobycia tytułu licencjata.

Rekrutacja trwa także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Skoczowie.
tagi: