Tour de Pologne niebawem w Śląskiem!

 Trzeci etap tegorocznej trasy wyruszy ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie / fot. arch. BP Tomasz Żak Trzeci etap tegorocznej trasy wyruszy ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie / fot. arch. BP Tomasz Żak

Już 3 sierpnia rozpocznie się tegoroczna edycja największego w Polsce wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który potrwa do 9 sierpnia

Wyścig wystartuje z Krakowa, a trzy etapy odbędą się w naszym regionie. 

W województwie śląskim wyścig przejedzie przez trasy: Tarnowskie Góry – Katowice, Stadion Śląski – Zabrze i Jaworzno–Śląskie – Kocierz. Ostatni z nich nosi nazwę etapu Powstań Śląskich.

„Tour de Pologne to jedna z najlepszych imprez sportowych w Polsce, uznana marka i znakomita okazja do promocji województwa śląskiego. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, świętujemy stulecie wybuchu powstań śląskich i chcemy dotrzeć z tą informacją do naszych rodaków i utrwalić pamięć o tych wydarzeniach w powszechnej świadomości. Dlatego jeden z etapów wyścigu będzie nosił nazwę Powstań Śląskich” – tłumaczy marszałek województwa Jakub Chełstowski, zapraszając wszystkich mieszkańców regionu do uczestnictwa w sportowych emocjach.

Przypomnijmy, że 5 lipca br. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizatorzy Tour de Pologne podpisali umowę na organizację wyścigu w województwie śląskim. W uroczystym parafowaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele władz regionu – marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang i Prezes Zarządu Lang Team Adam Siluta.

Tour de Pologne to wyścig wpisany do najwyższej klasy wyścigowej na świecie i kilkukrotnie wybrany najlepszym wydarzeniem sportowym w kraju w różnych plebiscytach. Wiemy już, że w tym roku będzie bardzo dobrze obsadzony i wystartują m.in. Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

Atrakcją dla kibiców będzie honorowy start jednego z etapów na Stadionie Śląskim. To nawiązanie do najlepszych lat polskiego kolarstwa, gdy zawodnicy podczas Wyścigu Pokoju startowali i finiszowali na stadionach. Jedynym polskim triumfatorem na Stadionie Śląskim jest Stanisław Gazda z Pszczyny. Ciekawą częścią etapu będzie ponadto przejazd kolarzy przez Park Śląski - największy park miejski w Europie, bez wątpienia dysponujący wielkim potencjałem turystycznym, krajoznawczym, rekreacyjnym oraz sportowym. Po przejechaniu linii startu ostrego kolarze wjadą do Parku, skąd ponownie skierują się na Stadion, gdzie rozegrana zostanie lotna premia Powstań Śląskich.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Plakaty Tou de Pologne 2019 Trzeci etap tegorocznej trasy wyruszy ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie / fot. arch. BP Tomasz Żak

Linki do stron zewnętrznych
Tour de Pologne - strona www

Filmy
tagi: