Wojciech Korfanty jak żywy!

 mat. Teatr Śląski mat. Teatr Śląski
Wyjątkowe wydarzenie artystyczne już w ostatnią niedzielę maja

„Patrzcie no! Przecież ja tak wcale nie wyglądam, jak mnie tu wyrzeźbili! Zawsze mnie przedstawiali tak, jak im pasowało!” – żali się Wojciech Korfanty pod swoim pomnikiem. Już za chwilę jednak zaprosi nas do monumentalnego gmachu, wprost na pierwszą sesję Sejmu Śląskiego, tę sprzed 96 lat. Ożywione rozmowy w kuluarach, kłótnie gazeciarzy, wielka polityka, plotki w gęstniejącym tłumie i wreszcie sama sesja, w której biorą udział przedstawiciele wszystkich najważniejszych opcji – to wszystko czeka nas podczas niezwykłego teatralnego spotkania z Wojciechem Korfantym.

Przedstawienie „Chwila wielka dla całego Śląska” (tekst Józef Krzyk, reżyseria Robert Talarczyk) odbędzie się już 27 maja – podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, o godz. 12, na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Drugi raz inscenizację dotyczącą tego wybitnego Ślązaka i Polaka oraz oddającą klimat ówczesnych lat będzie można podziwiać także 4 czerwca, o godz. 18.

W roli legendarnego przywódcy Ślązaków zobaczymy Dariusza Niebudka, a w role jego politycznych zwolenników i oponentów wcielą się artyści Teatru Śląskiego: Bogumiła Murzyńska, Wiesław Sławik, Andrzej Warcaba i Jerzy Kuczera, a także Adam Kopciuszewski i studenci Szkoły Aktorskiej TŚ: Justyna Dubiel, Gabriela Kosowska, Paulina Pietrek, Wojciech Wójcik, Nicoletta Dragon i Wiktoria Lisicka.

Organizatorami wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Muzeum Powstań Śląskich, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Linki do stron zewnętrznych
Wiecej na stronie Teatru Śląskiego
tagi: