Z podwórka na Śląski

 fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak

Na Stadionie Śląskim rozgrywany jest Finał Wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawodników odwiedził marszałek Jakub Chełstowski

Finały wojewódzkie rozpoczęły się 28 marca w województwie świętokrzyskim, a zakończą 17 kwietnia na Mazowszu i wyłonią mistrzów regionów do lat 8, a także najlepsze zespoły U-10 i U-12, które pojadą na Finał Ogólnopolski w Warszawie.

W inauguracji rozgrywek drużyn kategorii U-10 na Stadionie Śląskim wziął udział marszałek Chełstowski, który zagrzewał młodych zawodników do rywalizacji sportowej i życzył sukcesów w turnieju.

Wstęp na wydarzenia, które trwają od 10 do 12 kwietnia jest bezpłatny, a organizatorzy zapraszają do kibicowania drużynom ze swoich miast podczas każdego z finałów.

Dla najmłodszych chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką nadchodzących Finałów Wojewódzkich będzie miano najlepszych drużyn w regionie. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w województwie, ale także o przepustkę na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców oraz dziewcząt do lat 10 i 12 poznamy w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak fot. BP Tomasz Żak

Filmy 


tagi: