Zespół „Śląsk” podsumowuje rok

W Koszęcinie odbyło się przedświąteczne spotkanie członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z jego przyjaciółmi. Wśród zaproszonych gości znalazł się Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” podsumował miniony rok swojej działalności. Artyści zagrali ponad 200 koncertów w Polsce i na całym świecie, a ich występów wysłuchało prawie 350 tys. widzów. W tym roku zespół wydał również kolejną płytę „Pieśń o Ojczyźnie” z okazji obchodów 100-lecia uzyskania przez Polskę niepodległości.

„Zespół w przyszłym roku świętować będzie 100-lecie urodzin swojego założyciela Stanisława Hadyny i z pewnością będzie to świętowanie poprzez muzykę i taniec. Planujemy także nagrać płytę z muzyką Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin będziemy obchodzić w 2019 roku. Na przyszły rok zaplanowaliśmy także trasę koncertową w Japonii” – mówił Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu.

Podczas listopadowej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego Radni zadecydowali, że rok 2019 będzie rokiem Stanisława Hadyny, założyciela i pierwszego dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Marszałek Jakub Chełstowski podkreślał wkład zespołu w krajobraz kultury regionu i całej Polski. „Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to wizytówka naszego regionu. Nie ma chyba miejsca na świecie, gdzie nie dotarła jego twórczość, a przez to kultura naszego regionu i Polski. Aby jednak mówić o rozwoju, potrzebne są środki finansowe, które jako Zarząd Województwa zamierzamy przekazać na działalność zespołu” – powiedział marszałek Chełstowski.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka