Pal z głową
Zaczął się sezon grzewczy i wraz z nim poważne problemy z czystością powietrza
Zaczął się sezon grzewczy i wraz z nim poważne problemy z czystością powietrza
Grupa siedmiu przedsiębiorstw z województwa śląskiego i jeden cel - racjonalna gospodarka osadami ściekowymi. Pierwszym etapem na drodze do zmian będzie utworzenie Zakładu Utylizacji Termicznej Osadów Ściekowych.
Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości SA oraz Województwo Śląskie zapraszają na kolejne regionalne spotkanie sieci (MRN) międzynarodowego projektu „Innowacyjna Sieć Zarządzania Odpadami Górniczymi i Przeróbczymi MIN-NOVATION".
Jak wzorcowo wykorzystać unijne wsparcie
Cztery lipy dla czterech polskich noblistów w dziedzinie literatury. Przed gmachem Biblioteki Śląskiej w Katowicach wkopano sadzonki w ramach akcji Święto Drzewa.
Od 14 do 16 października w Łodzi odbędzie się IV edycja Targów Naturalnej Żywności NATURA FOOD. To najważniejsza impreza w Polsce dedykowana żywności wysokiej jakości: ekologicznej i naturalnej oraz produktom tradycyjnym i regionalnym.
Każdy może mieć wpływ na ochronę środowiska w województwie
Dyskutowano nad zakresem oraz polami współpracy pomiędzy samorządami województw śląskiego i małopolskiego
Po wiosennym czyszczeniu dna Dużego Stawu w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku przyszła kolej na uprzątnięcie zbiornika i okolic stawu w Wesołym Miasteczku.
O nowym systemie gospodarowania odpadami, obowiązkach i zagrożeniach wynikających z realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych i aktualizacji wojewódzkiej bazy terenów poprzemysłowych rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.