Konkurs Kryształowa Koniczyna

Fundacja edukacyjna 4H organizuje XI Krajowy Konkurs Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans'a.

Ideą konkursu jest wyróżnienie i uhonorowanie osób, które swoją aktywną działalnością przyczyniły się do rozwoju i integracji lokalnego środowiska wiejskiego. Beneficjentami konkursu mogą być m.in. pracownicy naukowi instytutów, jednostek badawczych, uczelni, członkowie organizacji pozarządowych, wolontariusze pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na obszarach wiejskich, nauczyciele szkół rolniczych i szkół wiejskich podstawowych i ponad podstawowych, a także doradcy rolniczy, pracownicy jednostek obsługujących rolnictwo, pracownicy i członkowie samorządów, sołtysi, wójtowie i burmistrzowie działający na terenach obszarów wiejskich.

Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę osiągnięcia w rozwijaniu m.in. oświaty pozaszkolnej, wolontariatu na rzecz edukacji wiejskiej oraz szczególne osiągnięcia naukowe wykorzystywane w praktyce rolniczej.

Konkurs składa się z dwóch części: eliminacji na poziomie wojewódzkim oraz części ogólnopolskiej. Co roku dwustopniowa Komisja Konkursowa i Kapituła Konkursu wybierają spośród kandydatów do nagrody zgłaszanych przez marszałków województw po trzy osoby, które otrzymują nagrody (I, II i III) oraz trzy osoby, którym wręczane są równorzędne wyróżnienia.

W 2011 roku laureaci mogą otrzymać trzy nagrody pieniężne:

  1. nagroda - 3 tysiące USD
  2. nagroda - 2 tysiące USD
  3. nagroda - 1 tysiąc USD

oraz trzy nominacje do nagrody uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się w Warszawie 8 listopada br.

Zgłoszenia kandydatur do XI Konkursu Kryształowej Koniczyny z Województwa Śląskiego należy przesłać w terminie do 30 września br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Wydział Terenów Wiejskich
ul. Ligonia 46
40-037 Katowice
lub złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu (parter, pokój 164).

Załączniki
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa
Karta zgłoszeniowa



 


tagi: