Zajęcia dla dzieci w Muzeum Śląskim

Spotkania ze sztuką, które ubarwią jesienne i zimowe dni

Jak wygląda praca archeologa? Czy Józef Chełmoński wolał podróże dalekie czy bliskie? Jak namalować „Baśniowy Kraków"? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi można znaleźć podczas zajęć przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych gościach Muzeum Śląskiego.


Propozycją stworzoną specjalnie dla dzieci w wieku 4 - 6 lat jest cykl „Muzeum dla Malucha". W pierwsze soboty miesiąca o godz. 15.30 dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami poznają słynne obrazy malarzy polskich lub eksponaty prezentowane na wystawach czasowych. W programie znalazło się także opowiadanie bajek, głośne czytanie, rysowanie, układanki i inne zabawy. Cykl rozpoczyna spotkanie z dziełem Juliana Fałata. W okresie świątecznym organizatorzy zapraszają na wystawę skarbów z gliny i brązu.

Na trochę starsze dzieci czekają warsztaty omawiające w przystępny sposób tematy związane ze sztuką i kulturą. „Wtorki z niespodzianką" oraz „Mali i wielcy twórcy w Muzeum Śląskim" to już stałe punkty oferty edukacyjnej muzeum. „Wtorki z niespodzianką" powstały z myślą o uczniach klas 4-6 szkół podstawowych. Podczas zajęć uczniowie najpierw zwiedzają wystawę - krótko, lekko i anegdotycznie ją omawiają, potem na uczestników czeka twórcza zabawa i warsztaty plastyczne.

Zajęcia odbywają się w drugie wtorki miesiąca o godzinie 16.30. „Mali i wielcy twórcy w Muzeum Śląskim" to warsztaty artystyczne, w trakcie których dzieci poznają zasady tworzenia obrazów, a inspiracją dla ich własnych prac są dzieła oglądane w muzealnych galeriach malarstwa polskiego. Zajęcia, prowadzone osobno dla dzieci starszych ( 10 - 12 lat) i młodszych (7 - 9 lat), odbywają się w drugą i trzecią sobotę miesiąca o godzinie 12.30. Dziecku może, bez dodatkowej opłaty, towarzyszyć jedna osoba dorosła.



 


tagi: