Wyjątkowe spotkanie Klubu Nordic Walking

W Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sportu „Stadion Śląski" w Chorzowie odbyło się spotkanie z Janiną Tokarską i Aleksandrą Raczyńską - podwójnymi mistrzyniami świata

Najpierw gorące powitanie mistrzyń, gratulacje, wspomnienia podczas oglądania zdjęć, a potem wspólna rozgrzewka i trening - tak wyglądało dzisiejsze spotkanie Klubu Nordic Walking.

Okazją do przeprowadzenia wyjątkowych zajęć były osiągnięte sukcesy podczas Mistrzostw Świata w Nordic Walking. W miniony weekend w Szklarskiej Porębie reprezentujące Klub Nordic Walking Stadion Śląski - Aleksandra Raczyńska, Janina Tokarska i Ilona Raczyńska-Ciszak - wywalczyły 4 złote medale. W konkurencjach: cross na 20 km i hill (10-kilometrowe wejście na Szrenicę.) Janina Tokarska była najlepsza w kategorii wiekowej 60+. W kategorii wiekowej 70+, 2 złote medale zdobyła Aleksandra Raczyńska - najlepsza w konkurencji cross na 10 km i hill.

Ponadto czwarte miejsce w kategorii wiekowej 60+ na 10 km zajęła Anna Przybyłka.

„To było naprawdę wyjątkowe spotkanie. Nie spodziewałam się takiego powitania jakie zgotowali nami członkowie Klubu Nordic Walking i Stadion" - powiedziała Janina Tokarska dwukrotna medalistka MŚ w Nordic Walking.

Klub Nordic Walking Stadion Śląski istnieje od początku 2012 roku. Zapisanych jest do niego ok. 300 osób, regularnie - trzy razy w tygodniu - trenuje ok. 60. Głównie w przedziale wiekowym 40+ i 60+.

Warto przypominamy, że bezpłatne zajęcia klubu odbywają się w: poniedziałki, w godz. 17.30-19.00, środy w godz. 16.45-18.15 i czwartki w godz. 10.30-12.00.

Mistrzostw Świata w Nordic Walking odbywają się co roku. Polska jest gospodarzem imprezy po raz pierwszy w historii. 


tagi: