Olimpiada Przedszkolaka

Stadion Śląski: ponad 3 tysiące uczestników festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

Piąta edycja Olimpiady Przedszkolaka miała formułę rodzinnego pikniku. Z bezpłatnej oferty Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie i portalu SilesiaDzieci.pl skorzystało ponad 3 tysiące osób.

Przez blisko 5 godzin na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego najmłodsi rywalizowali w specjalnie przygotowanych konkurencjach olimpiady – torze przeszkód, rzucie do kosza, marszu na trzech nogach czy biegu z woreczkiem na głowie, a maluszki i starsze dzieci w licznych warsztatach sportowych, edukacyjnych i kulinarnych. Można było spróbować swoich sił na rowerkach biegowych i w kopaniu piłki. Każde dziecko mogło przygotować owocowy deser lub słodkie ciasteczko podczas warsztatów kulinarnych. Na przyjaciół zwierząt czekał pies szkolony do pracy z dziećmi z Centrum Wspomagania Rozwoju Szept Nadziei.

Całość imprezy uświetniły warsztaty taneczne prowadzone przez Rafała TITO Krylę – laureata I edycji „You Can Dance”, pokazy akrobatyczne i występy tanecznych zespołów dziecięcych. Sporą popularnością cieszył się też pokaz mody dziecięcej.

Uczestnicy olimpiady po zaliczeniu wszystkich konkurencji otrzymywali pamiątkowe medale i upominki.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.