Wybieramy Drzewo Roku 2016

Ruszyło głosowanie w konkursie Klubu Gaja - Drzewo Roku. W finałowej szesnastce drzew, znalazły się trzy z Województwa Śląskiego. Głosować można przez cały czerwiec

W tegorocznej edycji Drzewa Roku na każde drzewo biorące udział w konkursie można równocześnie zagłosować na dwa sposoby - poprzez stronę internetową oraz wysyłając SMS. Po zakończeniu głosowania suma głosów otrzymanych w obu głosowaniach przez poszczególne drzewa wyłoni zwycięzcę konkursu Drzewo Roku 2016.

Głosowanie internetowe - można zagłosować tylko jeden raz z konkretnego adresu e-mail (na stronie www.drzeworoku.pl należy kliknąc w wybraną miniaturkę drzewa, a następnie w przycisk „Głosuj”)

Głosowanie SMS - można zagłosować wielokrotnie (więcej informacji na stronie konkursu)

Drzewa-finaliści tegorocznej edycji zostali wyłonieni przez jury konkursu, złożone ze specjalistów różnych dziedzin i miłośników drzew, spośród blisko100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski. Teraz wspólnie wyłonimy najważniejsze, najciekawsze, najbardziej lubiane przez społeczności drzewo w naszym kraju. Ambasadorami konkursu są podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, reżyser Kazimierz Kutz oraz językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. Jan Miodek.

O tytuł Drzewa roku 2016 walczy 5 dębów i 5 lip oraz grab, grusza, sosna, głóg, platan i surmia. Z tego grona trzy drzewa rosną w województwie śląskim. Są to:

 • Grusza Matula – Mikołów
 • Lipy Wolności – Trzy lipy Powstańcze – Ruda Śląska
 • Surmia Gracja – Jastrzębie – Zdrój

“Konkurs Drzewo Roku ma na celu zwrócenie uwagi na ciekawe drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W konkursie decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy wiek drzew, ale ich historia i związki z ludźmi. Szukamy drzew, które stały się integralną częścią lokalnej społeczności” – podkreśla Jolanta Migdał, koordynatorka konkursu Drzewo Roku.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Grusza Matula  Lipy Wolności  Surmia Gracja

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o finalistach na stronie konkursu 


tagi: