Kolejami Śląskimi na spotkanie z papieżem

28 lipca – dodatkowe pociągi i bezpłatne przejazdy Kolei Śląskich w województwie. Marszałek Województwa zachęca do skorzystania z oferty przewoźnika podczas podróży na Jasną Górę

„Pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka na Jasną Górę to wielkie wydarzenie, na które czekamy z utęsknieniem. Jasna Góra jest miejscem pielgrzymek papieskich. Gorąco witaliśmy św. Jana Pawła II, modliliśmy się z papieżem Benedyktem XVI. To zawsze jest szczególny czas, podczas którego płyną do naszych serc słowa Dobrej Nowiny. Pielgrzymce papieża Franciszka towarzyszy wielkie zainteresowanie i entuzjazm wiernych. Tego ducha i tę wspaniałą atmosferę odczuliśmy już podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Wierzę, że spotkanie z papieżem na Jasnej Górze będzie dla wielu pielgrzymów wyjątkowym przeżyciem duchowym. Każdy, kto chce uczestniczyć 28 lipca br. w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem, może skorzystać z bezpłatnej oferty transportu przygotowanej przez Koleje Śląskie – naszego samorządowego przewoźnika. W sytuacji, gdy na drogach zmienia się organizacja ruchu, jest to najlepsza forma dotarcia do celu” – mówi marszałek Wojciech Saługa.

W ramach Światowych Dni Młodzieży 28 lipca – czyli w dniu wizyty Ojca Świętego na Jasnej Górze – Koleje Śląskie uruchomią 25 dodatkowych połączeń, które zapewnią możliwość dotarcia na jasnogórską mszę św. i powrót z niej w kierunku południowym (m.in. do Zawiercia, Myszkowa, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Katowic) i południowo-zachodnim (m.in. do Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Katowic).

Przewidziane zostały również wzmocnienia składów regularnie kursujących do i z Częstochowy. W tym dniu każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z oferty Kolei Śląskich na wszystkich liniach przez nie obsługiwanych (wyjątkiem jest jedynie odcinek Chałupki -Bohumin). Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika. Dostępna jest również specjalna zakładka ŚDM, gdzie umieszczone są szczegółowe informacje dotyczące zaangażowania KŚ w Światowe Dni Młodzieży.

Informacji udziela również Infolinia Kolei Śląskich, czynna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Na czas ŚDM wydłużone zostały także godziny otwarcia Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach – od 20 do 29 lipca jest ono czynne całodobowo. Do dyspozycji pasażerów pozostają również informatorzy mobilni obecni na śląskich dworcach w terminie uruchamiania dodatkowych pociągów.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.