Komunikat personalny

Patryk Tomiczek wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach

Zarząd Województwa rozpoczął procedurę związaną z zamiarem powołania Patryka Tomiczka na stanowisko dyrektora „Silesii-Film”. Ma zostać zawarta umowa określająca warunki organizacyjne i finansowe oraz programowe działania tej instytucji kultury.

Patryk Tomiczek (ur. 1980 r.) jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, kierunek kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawczej. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu zarządzania kulturą. W latach 2005-2012 pracował w Stowarzyszeniu Inicjatywa początkowo na stanowisku kierownik ds. organizacji projektów, a od 2009 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych. Od 2011 r. jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim.

W swojej pracy zawodowej współpracował z wieloma organizacjami i podmiotami zajmującymi się działalnością kulturalną jak np. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Międzynarodowy Festiwal Off Camera, dla których opracowywał autorskie teksty promocyjne, SWIG Delta Partner, gdzie pełnił funkcję specjalisty ds. projektów europejskich. Współpracował także jako dziennikarz z portalem internetowym stopklatka.pl.

Instytucja Filmowa „Silesia-Film” działa od 1945 roku. Obecnie jest jednostką Samorządu Województwa Śląskiego. Zajmuje się upowszechnianiem i promocją filmu, prowadzi projekty popularyzujące kulturę filmową. Do jej głównych zadań należy m.in. rozwój Śląskiego Funduszu Filmowego. Flagowym projektem jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. „Silesia-Film” prowadzi regionalną Filmotekę Śląską. W województwie śląskim prowadzi pięć kin.

Strona internetowa Silesia-Film 


tagi: