MotoRockowisko w Rybniku

W najbliższy weekend 17 i 18 września 2016 w Rybniku czeka dużo rockowego grania, zlot motocykli i samochodów zabytkowych, mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych oraz strefa Śląskie. Tu rozmawiamy

W trakcie wydarzenia działać będzie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z województwem śląskim – co mu się tu podoba, co należy zmienić, a czym można się pochwalić. W efekcie rozmów powstaną krótkie wywiady z mieszkańcami, które zostaną umieszczone na urzędowym kanale YouTube. Uzyskane opinie zostaną też wykorzystane i poddane dyskusji w trakcie kolejnego etapu procesu partycypacji – spotkań z ekspertami.

Strefa rozmów to również miejsce, z którego można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, zagrać ze znajomymi w śląskie memory czy łamigłówkę, zrobić sobie zdjęcie na ściance z przygotowanym przez siebie napisem czy dowiedzieć się, czym jest partycypacja społeczna i jak działa Urząd Marszałkowski.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych inicjatywami oddolnymi 17 i 18 września 2016 r. zostanie przeprowadzony warsztat poruszający tematykę bliską osobom zaangażowanym w tworzenie społeczności lokalnych, kreującym przestrzeń w najbliższym otoczeniu. Zainteresowani poznają tajniki tworzenia projektów, zdobywania środków finansowych oraz przekonywania innych środowisk do ich realizacji. Warsztat ten poprowadzi – w godz. 15.30-16.30 – Anna Pyziak, kierownik pracowni Zakładu Planowania Przestrzennego w Katowicach.

„Śląskie. Tu rozmawiamy” zaprasza 17 września 2016 r. w godz. 14.00-19.00 oraz 18 września 2016 r. 14.00-19.00 na teren rybnickiego kampusu.