Zagłosuj na Filmową Encyklopedię Powstań Śląskich

Do 14 maja można głosować w Internecie w ramach 10 plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2016”. Z 250 zgłoszeń z całego świata jurorzy wyselekcjonowali 15 najlepszych podzielonych na trzy kategorie: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”

Wśród wytypowanych przez jurorów najlepszych projektów w kategorii „Edukacja i multimedia” znalazła się Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich (organizator: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach). Przypomnijmy, że w jednej z poprzednich edycji plebiscytu, w 2014 r. otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zwyciężyło w kategorii „Wydarzenie”.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie należy wybrać trzy projekty). Kolejność wydarzeń (ich numeracja) na platformie do głosowania jest przypadkowa. Głosowanie trwa do 14 maja (włącznie).

Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy w czerwcu. Podczas uroczystego zakończenia w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie nastąpi wręczenie nagród głównych – cennych statuetek wykonanych przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.

Plebiscyt objęto Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest Muzeum Historii Polski w Warszawie. 


tagi: