Królowa sportu zagości na Stadionie Śląskim

Trwają rozmowy dotyczące wykorzystania zmodernizowanego Stadionu Śląskiego jako areny zmagań lekkoatletycznych. Zarząd spółki gościł na stadionie przedstawicieli władz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Tematem spotkania było omówienie planu działań związanego z przygotowaniem długoletniej strategii współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a Województwem Śląskim i spółką Stadion Śląski. „Wszystkim nam zależy na stopniowym odkrywaniu Stadionu Śląskiego dla polskiej i światowej lekkiej atletyki. Mamy zapewnienie ze strony związku, że w czerwcu przyszłego roku jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce, Memoriał Janusza Kusocińskiego, odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To będzie wstęp do otwarcia tego obiektu na nową dyscyplinę” – podkreślał członek Zarządu Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak.

Stadion Śląski po zakończeniu modernizacji będzie areną lekkoatletyczną spełniającą wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla obiektów klasy I IAAF, dzięki czemu możliwe będzie rozgrywanie lekkoatletycznych zawodów rangi mistrzostw świata i Europy. „Stadion Śląski robi ogromne wrażenie. Niebieski kolor bieżni świetnie komponuje się z kolorystyką trybun. To będzie znakomity obiekt do imprez lekkoatletycznych światowej rangi i mogę już zdradzić, że jest wstępne zgłoszenie do organizacji mistrzostw Europy w 2022 roku właśnie na Stadionie Śląskim. Zanim to się stanie na obiekcie musi się odbyć szereg imprez, które sprawdzą infrastrukturę, logistykę i działania organizacyjne. Chcielibyśmy również uświetnić 100-lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w 2019 roku mistrzostwami Polski na tym obiekcie” - mówił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski.

Jak podkreślają zarządcy obiektu zmagania lekkoatletyczne zagoszczą na Stadionie Śląskim nie tylko w wydaniu międzynarodowym. „Zależy nam na tym, żeby Stadion Śląski kojarzył się nie tylko z imprezami lekkoatletycznymi wysokiej rangi, ale także z promocją sportowej aktywności na co dzień, lekkoatletycznymi imprezami rekreacyjnymi dla dzieci, dorosłych i seniorów – podsumował prezes zarządu spółki Stadion Śląski, Krzysztof Klimosz.

Obiekt otrzymał już pozwolenie na użytkowanie po przeprowadzonych odbiorach przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie. Wciąż trwa też wyklejanie bieżni lekkoatletycznej oraz montaż pozostałej infrastruktury do lekkiej atletyki. Ponadto prowadzone są roboty wykończeniowe w kubaturze trybuny wschodniej, niebawem umeblowana ma być strefa VIP i sky-boksy.