Bezpłatne wejście na Memoriał Janusza Kusocińskiego

Wstęp na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie bezpłatny. Taką informację przekazał marszałek Jakub Chełstowski. W czerwcu na Stadionie Śląskim odbędzie się kolejne wielkie sportowe widowisko

Wstęp na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie bezpłatny. Taką informację przekazał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. W czerwcu na Stadionie Śląskim odbędzie się kolejne wielkie sportowe widowisko. - Już dziś serdecznie zapraszam na Stadion Śląski, narodowy stadion lekkoatletyczny, na święto „królowej sportu”. – zachęca marszałek Jakub Chełstowski. - Z okazji 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i 100-lecia Powstań Śląskich bezpłatnie będzie można kibicować najlepszym krajowym i zagranicznym sportowcom. Liczę na to, że stworzymy wspaniałą rodzinną atmosferę i wspólnie będziemy podziwiać zawodników prezentujących światową klasę.

65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego zorganizowany zostanie 16 czerwca na Stadionie Śląskim. Początek o godzinie 14:30.

Lekkoatleci będą toczyć zmagania w ponad piętnastu konkurencjach. W rywalizacji pań kibice będą mogli śledzić m.in. emocjonujące biegi na 100 i 400 metrów, w których wystartują zawodniczki katowickiego klubu AZS-AWF, czyli mistrzynie Europy Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic. Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs skoku wzwyż pań. Na skoczni pierwszy raz po urlopie macierzyńskim pojawi się bowiem halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko.

W rywalizacji panów bardzo emocjonująco zapowiada się pojedynek tyczkarzy. Wśród zagranicznych gwiazd tej konkurencji znajdzie się wicemistrz Europy z Berlina Timur Morgunow. Pochodzący z Rosji tyczkarz sprawił jedną z największych niespodzianek europejskiego czempionatu pokonując na berlińskim stadionie poprzeczkę zawieszoną na 6.00.  

Konkursy rzutu młotem pań i panów podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego podobnie jak w roku poprzednim będą zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge. Oznacza to start najlepszych zawodników z całego świata, w tym oczywiście znakomitych polskich specjalistów od tej konkurencji z mistrzem Europy Wojciechem Nowickim na czele.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego / fot. arch. BP Tomasz Żak fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS fot. Tomasz Żak / UMWS

Linki do stron zewnętrznych
Więcej informacji na stronie: kusocinski.pzla.pl
tagi: