CYBERSEC EXPO 2019

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
29-30 października, w Międzynarodowym Centrum w Katowicach, odbędą się największe targi cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej CYBERSEC EXPO 2019 to pierwsze targi w Polsce skupione wyłącznie na technologii cyber bezpieczeństwa

Zapoczątkowany w 2015 roku CYBERSEC jest coroczną konferencją typu public policy, poświęconą strategicznym aspektom cyberprzestrzeni oraz globalnej rewolucji technologicznej, wykorzystującą sprawdzoną formułę opartą na połączeniu wiedzy ekspertów i profesjonalistów z różnych dziedzin, w celu opracowania praktycznych rekomendacji.

CYBERSEC obejmie szereg nowych formatów i wydarzeń, kierowanych do całego spektrum ekspertów, decydentów oraz przedstawicieli firm zainteresowanych tematyką cyberbezpieczeństwa w celu zabezpieczenia cyfrowego DNA świata w sposób możliwie jak najbardziej sprzyjający współpracy wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Podczas targów CYBERSEC EXPO 2019 będzie można sprawdzić swoje umiejętności w odpieraniu ataków hakerskich na unikalnej platformie szkoleniowej CDeX, poznać innowacyjne sposoby zarządzania, ochrony i potwierdzania tożsamości, porozmawiać ze światowej klasy ekspertami, zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami z dziedziny cyberbezpieczeństwa, uzyskać przekrojowy wgląd w rynek cyberbezpieczeństwa, a nawet zagrć w Pacmana na największym joysticku w Europie.

Targom towarzyszyć będą dwie konferencje, które odbędą się 28 października w Międzynarodowym Centrum w Katowicach

CYBERSEC for YOUTH – Edukacja dla cyberbezpieczeństwa, skierowana jest do młodych ludzi, którzy są szczególnie narażeni na ekspansję zagrożeń płynących z sieci, dlatego też konieczne stało się skuteczniejsze uświadamianie im, jakich form cyberataków mogą się spodziewać w cyberprzestrzeni, a także wykształcenie wśród nich umiejętności reagowania i bezpiecznego korzystania z zasobów oraz funkcjonalności Internetu. CYBERSEC for YOUTH to warsztaty edukacyjne przeznaczone dla osób w wieku 13-19 lat, których celem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa młodzieży w Internecie w zakresie prywatności danych oraz ochrony systemów i urządzeń IT. Jednocześnie zadaniem pośrednim projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa sieci, w której młodzi użytkownicy się poruszają i z której będą korzystać w przyszłości, również zawodowo.C YBERSEC for YOUTH ma także inspirować młodych Polaków do kształcenia się i wyboru ścieżki edukacyjnej z zakresu STEM, rozwijania zainteresowań naukowych związanych z tematyką ICT oraz pokazać pełne sukcesów kariery zawodowe w branżach technologii informacyjno-komunikacyjnych i cyberbezpieczeństwa.

CYBERSEC for SENIORS – Przeciw cyfrowemu wykluczeniu. Seniorzy stanowią oni jedną z grup wiekowych najbardziej narażonych zarówno na wykluczenie cyfrowe, które skutkuje licznymi utrudnieniami w życiu społecznym, jak i na ataki ze strony cyberprzestępców, często wynikające z braku świadomości i wiedzy o tym jak efektywnie się chronić. CYBERSEC for SENIORS to warsztaty dla osób powyżej 55. roku życia, których celem jest przełamanie oporu wśród seniorów przed korzystaniem z zasobów Internetu i nowoczesnych technologii, z jednoczesnym wykształcaniem bezpiecznych nawyków poruszania się w zinformatyzowanym świecie.

Załączniki
CYBERSEC - ulotka [PDF 1,1MB]
CYBERSEC for SENIORS - program [PDF 495,6kB]
CYBERSEC for YOUTH - program [PDF 425,5kB]

Linki do stron zewnętrznych
CYBERSEC - strona www