Debata o przyszłości budownictwa

Zdjęcie Zdjęcie
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęło się "4Buildings", czyli nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i krok w kierunku zrównoważonego budownictwa przyszłości. W otwarciu wydarzenia udział wziął marszałek Jakub Chełstowski

Przez trzy dni producenci i dystrybutorzy, liderzy nowatorskich rozwiązań oraz eksperci, będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i z korzyścią dla społeczeństwa.  

„Odnawialne źródła energii to motor napędowy gospodarki, który wpływa na jakość życia w regionie i kształtuje przestrzeń publiczną. Jako województwo chcemy być nowocześni, stawiamy na ekologię i ochronę środowiska. Budujemy ekosystem przyjazny dla inwestorów i świata biznesu. Dzisiejsza konferencja pokazuje, że województwo śląskie to ważne miejsce na mapie kraju”, zaznaczył podczas uroczystego otwarcia marszałek Jakub Chełstowski.

W pierwszym dniu 4Buildings odbędzie się 17 sesji tematycznych. Konferencja obejmuje zakresem cztery najważniejsze trendy w budownictwie XXI wieku: odnawialne źródła energii (GoGreen), zrównoważone budownictwo (NoWaste), nowe technologie (InTech) oraz inteligentne rozwiązania w budynkach (BeSmart).

16 i 17 listopada br. 4Buildings przyjmie formułę dni otwartych dla entuzjastów nowinek i ekologicznych trendów w budownictwie. W listopadowy weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się prezentacje, debaty oraz warsztaty. Ich uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in.: jak usprawnić procesy realizacji inwestycji, przebudować stary budynek w energooszczędny i ekologiczny dom przyszłości oraz zbudować dom niskoemisyjny, poznać najmodniejsze projekty domów, najbardziej ekologiczne budynki na świecie, a także eko-domy czy domy z drewna. Na uczestników 4Buildings czekają także bezpłatne konsultacje i porady architektów, w tym architektów zieleni oraz ekspertów z firm wykonawczych i instalacyjnych.

Dla uczestników wydarzenia otwarte zostanie stoisko promocyjne Województwa Śląskiego, gdzie istnieje możliwość uzyskania informacji dotyczących funduszy europejskich oraz obsługi inwestora i eksportera. Na wspólnej przestrzeni ekspozycyjnej obecni są przedstawiciele wydziałów urzędu marszałkowskiego: Rozwoju Regionalnego, Gospodarki, a także instytucje regionalne, m.in.Górnośląskiego Przedsiębiorstwo Wodociągów.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Linki do stron zewnętrznych
4 Buildings - strona internetowa