Festiwal „Śląskie Smaki” 2023

 graf. ŚOT graf. ŚOT
XVII edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023 w Parku Zdrojowy w Jastrzębie-Zdroju

Festiwal "Śląskie Smaki" organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych. W tym roku XVII Festiwal „Śląskie Smaki” zagości w Jastrzębiu-Zdroju.Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch. Podczas trwania imprezy odbędą się pokazy kulinarne, w tym pokaz kuchni wegańskiej Kingi Paruzel oraz emocjonująca Bitwa Smaków, podczas której coś dobrego przygotują: Remigiusz Rączka i Adam Borowicz. Jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność. Podczas Festiwalu można będzie oglądać próbę bicia Rekordu Polski na największy szałot.

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie bogaty program artystyczny. Imprezie kulinarnej towarzyszyć będzie m.in.: Zespół Roszak Show oraz Zespół Bartnicky. A zakończy ją tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”® oraz Śląskiej Strefy Grilla. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska.

Dla chętnych zaplanowano bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Parku Zdrojowego.


Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki" to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r.

Załączniki
XVII Festiwal Śląskie Smaki - plakat [PDF 8,3MB] 


tagi: