Lekkoatletyczne emocje na Śląskim

 ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. fot. arch UMWS Tomasz Żak ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. fot. arch UMWS Tomasz Żak
Światowe gwiazdy lekkoatletyki wystąpią na Stadionie Śląskim w trakcie zbliżającego się 4 czerwca 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego

Memoriał odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca 2023 roku. Początek lekkoatletycznych zmagań zaplanowano na godzinę 14.00. W tym czasie przed Stadionem Śląskim odbędzie się też Naukowy Dzień Dziecka, a na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

„ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego od lat zajmuje wyjątkowe miejsce w kalendarzu lekkoatletycznych zmagań i zasłużył na to, by to właśnie w Kotle Czarownic znaleźć dla siebie przestrzeń. Gwiazdy Królowej Sportu z przyjemnością wracają na Śląsk, doceniają nie tylko doskonałą infrastrukturę tego obiektu, ale przede wszystkim atmosferę, niespotykaną na żadnym innym stadionie. Magia tego miejsca przyciąga wielkie imprezy, tysiące kibiców, spragnionych sportowych wrażeń i dodaje sił najlepszym zawodnikom” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Memoriał Kusocińskiego jest organizowany od 1954 roku. Impreza poświęcona jest pamięci mistrza olimpijskiego w biegu na 10 km z Los Angeles i na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych europejskich mityngów lekkoatletycznych.

Memoriał każdego roku przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. W tym roku w Chorzowie zobaczymy mistrzynię olimpijską w biegu na 100 metrów przez płotki Jasmine Camacho-Quinn. Konkurs skoku o tyczce uświetnią brązowy medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks oraz wicemistrz Europy z hali Emanuil Karalis. Formę polskich mistrzyń na 400 metrów sprawdzi wicemistrzyni olimpijska Marileidy Paulino. Nie zabraknie gwiazd polskiej lekkoatletyki. W Kotle Czarownic wystąpią m.in.: Anita Włodarczyk, Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Justyna Święty-Erestic, Piotrek Lisek, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.

„Naszych mistrzów nie może zabraknąć na memoriale. Zapraszamy ich do wyjątkowej rywalizacji z bardzo mocnymi rywalami z całego świata. Znakomita obsada i świetni kibice sprawią, że memoriał Kusocińskiego będzie najważniejszym wydarzeniem lekkoatletycznym tej wiosny w Polsce” – podkreślał dyrektor memoriału, Sebastian Chmara.

Wstęp na 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest bezpłatny.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Program minutowy imprezy Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. fot. arch UMWS Tomasz Żak

Załączniki
Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim - mapa [PDF 5,9MB]
Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim - plakat [PDF 3,0MB]

Linki do stron zewnętrznych
69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego 


tagi: