Wyróżnienie dla dyrektora "Śląska"

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
Srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Utworem „Karolinka” powitał dzisiaj w Koszęcinie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Podczas spotkania w siedzibie zespołu, z rąk Prezesa Rady Ministrów Srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odebrał Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

„Zespół „Śląsk” jest naszym wspaniałym dobrem narodowym. Jest jednym z najlepszych ambasadorów Polski, polskiej kultury i tradycji na całym świecie. Bardzo panu Dyrektorowi i wszystkim Pracownikom za to dziękuję”- mówił premier Mateusz Morawiecki wręczając odznaczenie.

„Chciałem podziękować w imieniu całego zespołu za mecenat, wsparcie Ministerstwa Kultury i rządu dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. To niezwykle ważne, daje nam to ogromne możliwości w zakresie działań strategicznych i planowania, ale – mówiąc wprost – również w zakresie promowania polskiej kultury.”– po otrzymaniu odznaczenia mówił Zbigniew Cierniak.

W spotkaniu uczestniczył również marszałek Jakub Chełstowski, który wielokrotnie podkreślał istotę śląskiej kultury i tradycji - „Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to niewątpliwie wizytówka naszego regionu. Nie ma chyba miejsca na świecie, gdzie nie dotarła jego twórczość, a przez to kultura naszego regionu i Polski. „Śląsk” to zespół wielopokoleniowy, gdzie najmłodsi mają szansę czerpać z doświadczeń starszych. To ciężka praca wielu ludzi, która przekłada się na ogromny sukces Zespołu.”

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego, przyznawany jest przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS 


tagi: