Laury Umiejętności i Kompetencji rozdane po raz dwudziesty szósty

 Plik Plik

Uroczysta gala odbyła się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca

Najwyższy, Diamentowy Laur otrzymał Kazimierz Pazgan, twórcy Grupy Konspol. „Śląskie wawrzyny” odebrali również m.in. Dorota Simonides, Wojciech Szczurek, Stanisław Szwed i Artur Rojek. Łącznie uhonorowanych zostało 88 osób i instytucji.

„Spotykamy się raz w roku z ludźmi, których niezwykłość polega na tym, że osiągają sukcesy, nie tolerują porażek, z porażkami sobie radzą i tymi sukcesami potrafią się dzielić z potrzebującymi. Na tej sali spotykają się ludzie spełnieni, którzy nie zamierzali rościć sobie pretensji o to, że coś im się należy, tylko często od młodego wieku brali sprawy w swoje ręce i, najczęściej z bożą pomocą i zaciśniętymi ustami, parli do przodu” – mówił otwierając wydarzenie Tadeusz Donocik, prezes RIG w Katowicach i przewodniczący Laurowej Kapituły, którą tworzą przedstawiciele izb gospodarczych z Katowic, Bielska-Białej, Częstochowy, Rybnika i Opola, śląscy i opolscy samorządowcy oraz reprezentanci świata kultury, nauki i mediów.

Wśród laureatów znaleźli się dyrektorzy wojewódzkich instytucji kultury. Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji odebrał Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Z kolei Filharmonia Śląska oraz dyrektor Mirosław Jacek Błaszczyk pochwalić się mogą Platynowym Laurem w kategorii „Kultura i Media”.

Złoty Laur Pro Publico Bono otrzymała także Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji. 


Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, podczas którego wręczane są statuetki w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Historia Laurów sięga roku 1992, kiedy działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą podziękowania ludziom nieprzeciętnym, wyróżniającym się firmom, organizacjom i instytucjom, które aktywnie i skutecznie włączają się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie: www.laury.rig.katowice.pl

Na podstawie informacji RIG

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Plik Plik Plik Plik