Więcej pasażerów i nowości

 Plik Plik

Koleje Śląskie podsumowały rok

W 2017 r. Koleje Śląskie przewiozły więcej pasażerów niż w 2016 r. To efekt poprawy komfortu podróży i oferty handlowej, ale także wynik podjętych przez spółkę działań o charakterze promocyjnym. Wyjątkowo skuteczne okazały się te skierowane do studentów.

Koleje Śląskie przewiozły w minionym roku ponad 15,7 mln pasażerów. Z usług przewoźnika skorzystało więc o ponad 420 tysięcy osób więcej niż w roku poprzedzającym.

„Każdego dnia przewoziliśmy średnio o ponad 1100 osób więcej niż rok wcześniej. To może oznaczać również prawie tyle samo samochodów mniej na ulicach i parkingach. Te liczby bardzo nas cieszą. Wskazują nam, że idziemy w dobrym kierunku, a jednocześnie mobilizują do dalszej ciężkiej pracy” – mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

Miesiącem, w którym z pociągów Kolei Śląskich skorzystało najwięcej podróżnych i jednocześnie odnotowano największy wzrost względem analogicznego okresu z 2016 roku był październik.

„Jestem przekonany, że to efekt wprowadzonej i skutecznie realizowanej przez nas akcji promocyjnej w ramach kampanii „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich”. W tym miesiącu umożliwiliśmy studentom zakup biletu miesięcznego za złotówkę. Dane statystyczne wskazują, że cel został osiągnięty, bo duża część żaków została z nami także na kolejne miesiące – zarówno w listopadzie jak i w grudniu 2017 roku mieliśmy więcej klientów, niż pod koniec 2016” – tłumaczy Wojciech Dinges.

Przedstawiciele przewoźnika wskazują, że mieszkańców województwa śląskiego może do kolei przyciągać rozbudowywana oferta handlowa. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wprowadzono m.in. takie bilety jak „10 godzin po sieci” wraz z wersją rowerową, czy też trzy wersje EKObiletów Pociąg/Tramwaj/Autobus. Na wzrost liczby podróżnych wpłynęły także działania promocyjne, nowa trasa do Zakopanego oraz nowe kanały sprzedaży przez aplikacje SkyCash oraz e-Podróżnik.

Rok 2017 był dla Kolei Śląskich czasem istotnych zmian. Zakończyła się przeprowadzka firmy do wyremontowanej siedziby w Katowicach, a umowę przewozową na rzecz Województwa Śląskiego przedłużono do końca 2030 roku. Rozpoczęły się również odbiory nowych pojazdów typu ELF2.

„Koleje Śląskie ciągle udowadniają swoją przydatność i rolę dla całego regionu, jak i jego mieszkańców. Spółka pokazała, że cały czas się rozwija. Właśnie rozpoczęła się procedura uzupełniania nowoczesnego taboru, który stanowi też jeden z elementów walki z niską emisją. Do tego dochodzą liczne akcje zachęcające uczniów, studentów, czy kierowców do korzystania z połączeń kolejowych. I trzeba przyznać: robią to coraz skuteczniej. Dobrze, że zarządcy Kolei Śląskich nie spoczywają na laurach i wyznaczają na najbliższy rok równie ambitne cele. Jestem przekonany, że zrealizują je z korzyścią dla nas wszystkich” - przekonuje Wojciech Saługa, marszałek Województwa Śląskiego.