Lekkoatleci w drodze do Tokio

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
Królowa Sportu znów zagości na Stadionie Śląskim. Gwiazdy lekkiej atletyki wystąpią podczas 67. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego

Będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów formy naszych reprezentantów przed zbliżającymi się igrzyskami w Tokio i jednocześnie szansa na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Wstęp na zawody jest wolny.

Zawody w kultowym Kotle Czarownic odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 czerwca roku. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

W konferencji prasowej przed zawodami uczestniczyli Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego; Sebastian Chmara, dyrektor Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego; Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego i nasze reprezentantki: Ewa Swoboda i Kornelia Lesiewicz.

Wśród polskich gwiazd, którzy pojawią się na Stadionie Śląskim, są m.in. Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Piotr Lisek, czy Michał Haratyk.

Warto zauważyć, że Stadion Śląski po raz kolejny będzie areną wielkiej imprezy. Kilka tygodni wcześniej odbyły się tu bardzo szczęśliwe dla polskich lekkoatletów mistrzostwa świata sztafet i drużynowe mistrzostwa Europy.

- Te imprezy pokazały, że mamy zawodników w świetnej formie, ale wielu przecież nie widzieliśmy. Spodziewam się dobrych wyników, zdecydowanie lepszych, niż na drużynowych mistrzostwach Europy. Liczę na to, że zobaczymy dobre powroty. Mamy przecież świetnych zawodników, którzy borykają się jeszcze z kontuzjami i próbują dołączyć do olimpijskiej ekipy – dodaje Sebastian Chmara, wiceprezes PZLA i dyrektor mityngu.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym będziemy oglądać utytułowanych zawodników światowej czołówki. Swój start potwierdzili m.in. angielski specjalista w biegu na 800 metrów Elliot Giles, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce Francuz Renaud Lavillenie, wicemistrzyni świata i halowa mistrzyni Europy z Torunia w skoku wzwyż Ukrainka Jarosława Mahuczich, mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 110 metrów przez płotki Francuz Pascal Martinot-Lagarde, medalista mistrzostw Europy i świata w rzucie młotem Węgier Bence Halasz, czy świetny brazylijski kulomiot Darlan Romani. Wydarzeniem może być próba bicia rekordu świata na 1500 metrów przez Etiopkę Gudaf Tsegay.

Ciekawie zapowiadają się pojedynki w rzucie młotem, u panów rywalizować będą dwaj kandydaci do medalu w Tokio Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, a u pań zmierzą się Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron, obecna liderka europejskich tabel. Wszyscy to medaliści największych światowych imprez, czyli igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

- Memoriał Janusza Kusocińskiego to trzecie duże wydarzenie lekkoatletyczne na Stadionie Śląskim w ciągu ostatnich kilku tygodni. To niesamowite wyróżnienie, że organizatorzy tak wielu dyscyplin pokochali Kocioł Czarownic i uważają, że to idealne miejsce dla Królowej Sportu. Tym samym pokazujemy, że w pełni zasłużyliśmy na przyznany nam w zeszłym roku przez Polski Związek Lekkiej Atletyki tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Cieszę się również, że na trybunach obiektu mogą znowu zasiąść kibice. To na pewno motywuje naszych sportowców do tego, aby dawać z siebie sto procent i osiągać jak najlepsze wyniki – podsumowuje marszałek Jakub Chełstowski.

67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca. Będą to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Polski w lekkiej atletyce, które będą decydującym momentem w walce o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio. Na Stadionie Śląskim mityng będzie mogło obejrzeć 7,7 tys. widzów. Wstęp jest wolny.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Linki do stron zewnętrznych
67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego - strona www
tagi: