Moc atrakcji na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich 2021

 Zdjęcie Zdjęcie
W weekend 17-19 września zapraszają cztery miasta – gospodarze tegorocznych dni. To Żory, Tychy, Zabrze i Pszczyna

Dni Otwarte Funduszy Europejskich wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń, w których licznie i chętnie uczestniczą mieszkańcy województwa śląskiego oraz turyści odwiedzający nasz region. W tym roku warto zarezerwować sobie weekend 17-19 września i odwiedzić cztery miasta – gospodarzy tegorocznych DOFE. To Żory, Tychy, Zabrze i Pszczyna.

Na żywo albo z domowego zacisza

Tegoroczna edycja DOFE odbędzie się w formule hybrydowej. W atrakcjach może uczestniczyć, z zachowaniem zasad reżimu epidemicznego, publiczność. Nie trzeba jednak wychodzić z domu, by spotkać się z Dorotą Masłowską, posłuchać koncertu Meli Koteluk, poznać kulinarne sekrety mistrza Remigiusza Rączki czy wzruszyć się z dziećmi podczas spektaklu teatralnego. Wszystkie wydarzenia DOFE będą emitowane on-line, a do zarejestrowanych nagrań zawsze będzie można wrócić.

Transmisje on-line znakomicie sprawdziły się już podczas ubiegłorocznej edycji DOFE, która ze względów pandemicznych nie mogła odbyć się „w realu”.

Fundusze mają moc

Efekty wsparcia z Funduszy Europejskich widać na każdym kroku; trudno dziś wyobrazić sobie, jak żyłoby się w bez unijnego dofinansowania. Zawdzięczamy mu duże inwestycje infrastrukturalne – szpitale, szkoły, drogi, kanalizację, energooszczędne i proekologiczne rozwiązania. To również nieoceniony katalizator rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Fundusze pozwalają wreszcie realizować rokrocznie tysiące projektów, które codziennie poprawiają jakość życia lokalnych społeczności.

Każde z czterech miast gospodarzy jest świetnym dowodem na to, jaką moc mają unijne fundusze. Warto odwiedzić Żory, Tychy, Zabrze czy Pszczynę, by przekonać się na własne oczy, jaką metamorfozę przeszły te miasta – dzięki odwadze, energii i pracy osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację projektów. 

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na portalu Funduszy Europejskich w Województwie Śląskim