Weekendowe zwiedzanie Stadionu Śląskiego

 Stadion Śląski / fot. arch. BP Tomasz Żak Stadion Śląski / fot. arch. BP Tomasz Żak

Od 1 do 3 czerwca będzie można zwiedzać Stadion Śląski. W tych dniach wejście na obiekt będzie odbywać się co godzinę.

Pierwsze wejście już o godzinie 10.00, ostatnie o 17.00. Zapisy na zwiedzanie odbywają się na podstawie dokonanej rezerwacji na adres: rezerwacje@stadionslaski.pl. W ciągu jednej godziny w zwiedzaniu może wziąć udział max. 50 osób. Sprzedaż biletów odbywa się w recepcji pawilonu sportowo-hotelowego.

Trasa zwiedzania obejmuje wejście do szatni reprezentacyjnej, zobaczenie areny głównej stadionu, wejście na sektor, przejście do posterunku policji oraz obejrzenie wystawy „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2018”, na którą składają się fotografie, fragmenty nagrań oraz oryginalne eksponaty zaprezentowane w multimedialny sposób. Zwiedzanie będzie także okazją do zobaczenia wystawy oficjalnych plakatów i programów wydawanych z okazji imprez, które odbywały się na chorzowskim obiekcie. Eksponaty te pochodzą ze zbiorów Biblioteki Śląskiej, Stadionu Śląskiego oraz kolekcji prywatnych, m.in. Henryka Bąka, Pawła Ruszkiewicza i red. Henryka Grzonki.

Koszt zwiedzania indywidualnego to 10 zł przy bilecie normalnym i 5 zł przy ulgowym. Można również skorzystać ze zwiedzania grupowego (powyżej 15 osób), gdzie bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy 3 zł. Przypominamy, że ulga przysługuje dzieciom, młodzieży szkolnej, emerytom oraz rencistom. Dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo.

Oferta zwiedzania nie będzie dostępna w dniu 31 maja br. 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Stadion Śląski / fot. arch. BP Tomasz Żak  Zdjęcie  Zdjęcie

Linki do stron zewnętrznych
Stadion Śląski