Śląskie świętuje dzień dziecka

Ośrodek Harcerski w Parku Śląskim zamienił się dzisiaj w ogromny plac zabaw, który z okazji wojewódzkich obchodów dnia dziecka odwiedziły setki maluchów

Na dzieci czekało kilkanaście interesujących stoisk, najmłodsi mogli też wziąć udział w warsztatach architektonicznych, plastycznych, muzycznych, a także pojeździć na kucyku. Dzieci mogły poznać okazy gatunków fauny i flory zagrożonej wyginięciem, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach i sprawdzić się na ściance wspinaczkowej.

Razem z pracownikami Planetarium Śląskiego przygotowywały wodną rakietę, a z harcerzami balonowe zwierzątka i gigantyczne bańki. Fani sportu mogli wybrać się na wycieczkę na zmodernizowany Stadion Śląski, a dzieci zafascynowane kosmosem na seans do Planetarium.

W dniu dziecka wziął udział marszałek Wojciech Saługa i wojewódzcy radni.

„Dzień dziecka to wyjątkowy dzień, w którym staramy się być blisko najmłodszych i sprawić, by bawili się beztrosko i aktywnie spędzili miło czas. Chciałbym życzyć wszystkim dzieciom, by jak najdłużej nimi pozostali, bo choć czasem wyrywają się do dorosłości, to ten czas będą wspominać z wielką radością i sentymentem” – mówił Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, które przygotowały pokazy i warsztaty, w trakcie których dzieci i ich opiekunowie mogli dowiedzieć się jak zapobiegać przemocy wobec dzieci, poznać bezpieczne zachowania w domu, przedszkolu i szkole oraz sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia. Ratownicy prowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy, a policjanci uczyli dzieci bezpiecznej pozycji podczas spotkania z agresywnym psem.

Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Śląska.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka BP Witold Trólka 


tagi: