Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na IX piknik leśno-łowiecki „Cietrzewisko”

 fot. I. Dorożański / projekt B. Mroczek fot. I. Dorożański / projekt B. Mroczek
Organizowana 11 i 12 sierpnia impreza ma charakter edukacyjno-ekologiczny. Jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich kultywowanych w tym regionie

Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie. Jak co roku do muzycznego współzawodnictwa staną także sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk”, od godz. 9.00. Na koncert laureatów organizatorzy zapraszają tego samego dnia o godz. 15.00. Wśród innych muzycznych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Grzegorz Poloczek, Blue Party i Kwaśnica Bawarian Show. Znanych i lubianych przebojów w ich wykonaniu będzie można posłuchać w niedzielę 12 sierpnia.

Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również najlepsi drwale, których widowiskowe zawody w ramach Mistrzostw Polski Drwali rozpoczną się w niedzielę od godziny 8.30 i potrwają aż do 17.30. W tym roku po raz drugi zobaczyć można będzie także rywalizację w timbersport, czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports rozpoczną się w sobotę o godz. 16,00. Także w sobotę, ale nieco wcześniej, bo o godz. 13,30 w ramach Regionalnych Dni Lasu zostanie posadzony „Dąb Niepodległości”.

Wśród dodatkowych atrakcji m.in. stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Po raz pierwszy zaproszenie na „Cietrzewisko” przyjęli krakowscy Bracia Kurkowi, którzy przyjadą ze swoją wystawą pamiątek. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie, przyjadą także drwale z Białorusi, którzy gościnnie zaprezentują swój kunszt. Nie zabraknie stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”.

Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Szczegółowy program imprezy:

IX Piknik Leśno - Łowiecki „Cietrzewisko”
11-12 sierpnia 2018 roku
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

SOBOTA 11 sierpnia

9:00 - VIII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej
13:30 - Regionalne Obchody Dni Lasu, sadzenie „Dębu Niepodległości”
15:00 - Galowy koncert wraz z ogłoszeniem wyników Konkursu Sygnalistów Myśliwskich oraz VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – scena na dziedzińcu
16:00 - XV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl TIMBERSPORTS – scena plenerowa
20:30 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie” – scena na dziedzińcu

NIEDZIELA 12 sierpnia

8:30 - Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Drwali
9:00 - Konkurencje w ramach Mistrzostw Polski Drwali – Zespół Pałacowo-Parkowy
11:00 - Msza św. Hubertowska w kościele św. Trójcy w Koszęcinie
14:00 - Grzegorz Poloczek – scena na dziedzińcu
15:00 - Mistrzostwa Polski Drwali – okrzesywanie – Zespół Pałacowo-Parkowy
16:30 - Blue Party – scena na dziedzińcu
17:30 - Mistrzostwa Polski Drwali – uroczysta dekoracja – scena na dziedzińcu
18:30 - Kwaśnica Bawarian Show – scena na dziedzińcu

Dodatkowe atrakcje:

  • Stoiska promocyjne i edukacyjne Lasów Państwowych
  • Pyszna kuchnia śląska, pokaz i degustacja tradycyjnej kuchni myśliwskiej „Dobre z Lasu”
  • Pokaz rzeźbienia w drewnie
  • Wystawa trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” w Koszęcinie
  • Wystawy pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej
  • Wystawa pamiątek Bractw Kurkowych okręgu krakowskiego
  • Aleja rękodzielników
  • Występ gościnny drwali – reprezentacja Białorusi
  • Stoiska wystawiennicze: Husqvarna, Makita i Stihl
  • Stoiska edukacyjne
Załączniki
Plakat imprezy [PDF 5,1MB]