Znamy obiekty zaprzyjaźnione INDUSTRIADY 2019

 Archiwum UMWŚ Archiwum UMWŚ
Rozstrzygnięto konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 10. jubileuszowej edycji święta Szlaku Zabytków Techniki”

Program tegorocznej INDUSTRIADY, poza 42 obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

• Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku – obiekt zgłoszony przez Miasto Rybnik; po raz trzeci weźmie udział w INDUSTRIADZIE,

• Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej; weźmie udział w festiwalu po raz pierwszy,

• Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez PGW Wody Polskie w Gliwicach; po raz trzeci współtworzyć będzie program święta Szlaku.

Motywem przewodnim wydarzeń organizowanych tego dnia łącznie w 45 zabytkach techniki będzie „INDU-bal”.

„Dwa z wybranych obiektów brały już udział we wcześniejszych edycjach festiwalu i ich propozycje cieszyły się znacznym zainteresowaniem. W tym roku uczestnicy święta będą mieli okazję bawić się również w dopiero co odrestaurowanym miejscu, budynku Dworca PKP w Rudzie Śląskiej – Chebziu, w którym mieści się Stacja Biblioteka. To interesujący obiekt, który kiedyś należał do Szlaku Zabytków Techniki, później został z niego wykluczony, gdyż nie spełniał kryteriów, a teraz po gruntownej adaptacji na pewno jest warty odwiedzenia” – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu. INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 100 tysięcy osób. Cały program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.

Linki do stron zewnętrznych
Wyniki konkursu
Szlak Zabytków Techniki