Czas na Silesia Cup

 Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Przez trzy dni – od piątku 31 maja do niedzieli 2 czerwca na murawie Stadionu Śląskiego będzie odbywał się turniej Silesia Cup w piłce nożnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Impreza odbędzie się już po raz piąty a w futbolowej zabawie weźmie udział w sumie blisko tysiąc zawodniczek i zawodników.

- Silesia Cup to na pewno wielka frajda dla dzieci marzących o piłkarskiej karierze, bo mogą od razu zagrać na murawie naszego kultowego Kotła Czarownic, który przez dekady pisał piękną historię piłki nożnej w wykonaniu naszej reprezentacji. Ale sam cel jest głębszy. Chcemy po prostu rozwijać pasję dzieci, zachęcać je do uprawiania sportu i stwarzać do tego warunki. Być może w tym gronie najmłodszych są przyszłe reprezentantki i reprezentanci Polski – podkreślił wicemarszałek województwa Bartłomiej Sabat podczas konferencji prasowej zapowiadającej turniej, która 28 maja odbyła się na Stadionie Śląskim.

Każdego dnia turnieju, od 31 maja do 2 czerwca, rywalizacja będzie odbywała się od godziny 9.45. Zobaczymy w akcji po 24 drużyny na 12 wyznaczonych boiskach. W turnieju wezmą udział dziewięciolatki, dziesięciolatki i jedenastolatki. W sobotę (1 czerwca) rywalizować będą drużyny chłopców. W piątek (31 maja) i niedzielę (2 czerwca) swoje mecze rozegrają ekipy dziewczęce.

- Turniej na Stadionie Śląskim to już właściwie finał tej imprezy, bo aby tam się dostać, odbywały się rozgrywki na kształt eliminacji, w których uczestniczyło blisko dziesięć tysięcy dzieci z całego regionu. Zatem zainteresowanie jest ogromne. To cieszy, bo jakie dziś mamy młodzieży szkolenie, takie też będą przyszłe reprezentacje. Pasję do sportu trzeba najpierw obudzić, a potem konsekwentnie rozwijać – przekonuje Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który jest jednocześnie pomysłodawcą tej popularnej imprezy.

- Dobrze, że taka inicjatywa powstała i została przekuta w praktykę, a województwo chce stawiać na sport. A dzieci naprawdę mają ogromny potencjał. Talentowi zawsze trzeba pomóc – podsumował obecny na konferencji Dariusz Gęsior, w przeszłości znakomity piłkarz, reprezentant Polski, zdobywca w 1992 roku srebrnego medalu w kadrze Janusza Wójcika na IO w Barcelonie, a obecnie szkoleniowiec kadry piłkarskiej U-16.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Konferencja prasowa przed turniejem SILESIA CUP 2024. fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na stronie Stadionu Śląskiego 


tagi: