„Śląskie. Dla Seniora” w Gliwicach

 graf. UMWS graf. UMWS
25 marca na terenie Kampusu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędą się wydarzenia skierowane do seniorów i piknik rodzinny „Bezpieczni na drodze”

Na wydarzenia zapraszają marszałek Jakub Chełstowski oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk. Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach realizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego zadania „Śląskie. Dla Seniora”.

W Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko wystąpią: Czesław Majewski i Janusz Tylman „Śpiewające Fortepiany” – artyści zaoferują unikalne aranżacje znanych utworów, wzbogacone o humor i niecodzienną interakcję z publicznością. Koncert odbędzie się o godz. 16. Tego samego dnia, w koncercie wieczornym wystąpi Karo Glazer – polska wokalistka i kompozytorka młodego pokolenia, zachwycająca cztero-oktawową skalą głosu. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 19. Bezpłatne wejściówki na koncerty można odbierać w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko.

Wcześniej, w godz. 10-16, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w tym m.in.: badania skóry i oczu, spirometrii, pomiarów ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz warsztatów z zakresu pierwszej pomocy. Na terenie kampusu Politechniki Śląskiej odbędzie się również piknik rodzinny „Bezpieczni na drodze”. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z rowerowego toru przeszkód i symulatorów: dachowania, jazdy motocyklem, zderzeń i wziąć udział w konkursach. Na terenie kampusu znajdą się stanowiska elektromobilności miejskiej i stanowiska profilaktyczne: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Piknik odbędzie się w godz. 10-13.