Wizyta prezydenta

Podczas dzisiejszej wizyty w Wiśle Aleksander Kwaśniewski spotkał się z mieszkańcami miasta uświetniając uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę nowej skoczni narciarskiej w Wiśle Malince
Na rynku w Wiśle, prezydent obiecał, że pierwszy konkurs skoków na tym nowoczesnym obiekcie odbędzie się w jesieni 2005 roku. O stanie przygotowań do rozpoczęcia budowy skoczni poinformował dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Jerzy Dachowski. W obecności przedstawicieli rządu RP, członków Kancelarii Prezydenta, marszałka województwa śląskiego, wojewody, burmistrza Wisły, biskupów, prezesa PZN oraz Adama Małysza i byłych mistrzów sportów zimowych, akt erekcyjny odczytał trener Apoloniusz Tajner. Jako pierwszy pod aktem złożył podpis Prezydent RP. Wśród sygnatariuszy dokumentu znalazł się także Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski. Po uroczystym wręczeniu prezydentowi, przyznanej przez PZN, honorowej „Złotej Narty”, goście przeszli do gmachu Biblioteki Publicznej w Wiśle, gdzie obejrzeli makietę skoczni. Dyrektor biblioteki Anna Czyż podziękowała Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za inaugurację prezydenckiego programu tworzenia w bibliotekach stanowisk internetowych właśnie w tej placówce. Następnie prezydent przeszedł do gmachu Gimnazjum nr 1 w Wiśle, gdzie uroczyście otworzył pracownię internetową i spotkał się z pedagogami i uczniami szkoły. Po południu w hotelu Stok odbyło się spotkanie prezydenta RP z kierownictwem Polskiego Związku Narciarskiego oraz Centralnego Ośrodka Sportu. Obecni byli także członkowie kadry narodowej w skokach narciarskich z Adamem Małyszem. Podczas pobytu w Wiśle prezydent odwiedził także zabytkowy Zameczek zapoznając się ze stanem prac remontowych obiektu zbudowanego w latach międzywojennych dla potrzeb ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego. Po latach Zameczek ponownie będzie jedną z reprezentacyjnych rezydencji należących do Kancelarii Prezydenta RP. Podczas wizyty w Wiśle, prezydentowi A. Kwaśniewskiemu towarzyszyli Michał Czarski – marszałek województwa oraz wojewoda Lechosław Jarzębski.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Prezentacja makiety skoczni  Marszałek Michał Czarski podpisuje akt erekcyjny pod budowę skoczni  Otwarcie klasy internetowej w Gimnazjum nr 1 w Wiśle