Śląskie. Tu pasuję.

Rusza kampania wizerunkowa województwa śląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rozpoczął kampanię, której celem jest zbudowanie wizerunku województwa śląskiego jako miejsca najlepszego do życia i rozwoju.

„Nazywam się Wojciech Saługa, tu się urodziłem, tu w Katowicach pracuję, tu w Beskidach i tu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odpoczywam z rodziną i znajomymi. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że tu pasuję. Rozpoczynamy dziś kampanię promującą województwo śląskie, w której człowiek jest w centrum uwagi - jego potrzeby, pragnienia, marzenia. To ludzie są autorami sukcesów naszego regionu, dlatego poprzez ich dokonania chcemy pokazać potencjał naszego województwa. Dowodem na to są ambasadorzy naszej kampanii, ludzie wybitni, zdolni, znani, który osiągnęli sukces, nie wyjeżdżając z naszego regionu. Witam obecnych na sali profesora Andrzeja Bochenka, Artura Rojka i Katarzynę Sokołowską. Chciałem im podziękować, że zgodzili przyłączyć się do kampanii, a przez to podpisać się pod hasłem kampanii „Śląskie. TU pasuję” – powiedział marszałek województwa.

Ambasadorami kampanii zostali mieszkańcy województwa śląskiego. To znane i rozpoznawalne osoby jak muzyk i organizator OFF Festivalu Artur Rojek, raper Miłosz „Mioush” Borycki, kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek czy architekt i projektant Przemo Łukasik.

„Ja także mogę powiedzieć, że tu pasuję. Urodziłem się i pochodzę z Zabrza i z tym miastem związałem moją karierę zawodową. Przez lata ciężkiej pracy stworzyliśmy w Śląskiem centrum kardiologii na światowym poziomie, co jest dowodem na to, że to miejsce daje nieskończone możliwości rozwoju” – powiedział profesor Bochenek.

Twórcy i pomysłodawcy kampanii nie ukrywali, że w województwie śląskim, podobnie jak w innych regionach Polski, odczuwane są skutki spadku urodzeń i depopulacji. Akcja promocyjna ma zachęcić mieszkańców do pozostania w województwie, do powrotu tych, którzy wyjechali, ale i do przyjazdu ludzi, którzy szukają swojego miejsca na ziemi.

„Wybór miejsca, w którym ruszamy z konferencją, nie jest przypadkowe – Akademia Sztuk Pięknych to miejsce ludzi twórczych, ciekawych, pracowitych z ogromnym potencjałem. Tak właśnie postrzegamy mieszkańców naszego województwa. Chcemy się nimi pochwalić, tak jak chwalimy się osiągnieciami naszych ambasadorów. Dzięki temu, że identyfikują się oni z miejscem z którego pochodzą, każdy ich sukces przeżywamy jak własny. Są dla nas inspiracją, nadzieją, że i nam się uda, że dzięki pracowitości, uporowi i wierze we własne marzenia możemy zmienić nasze życie, zmieniać to miejsce na lepsze – powiedziała Aneta Moczkowska, sekretarz Województwa Śląskiego.

Działania marketingowe w ramach kampanii będą prowadzone do końca roku głównie w obszarze internetu i mediów społecznościowych. Pod adresem www.tupasuje.pl znajdą się artykuły, wywiady oraz informacje dotyczące województwa. Ważnym elementem w kampanii jest także konkurs internetowy na najciekawszy wpis i zdjęcie dotyczące interesujących i wartych odwiedzenia miejsc lub wydarzeń w naszym regionie. Dzięki zaangażowaniu internautów na stronie internetowej kampanii powstanie spis ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych, muzeów, teatrów, obiektów przyrodniczych, kawiarni, restauracji itp.

„Chcemy do kampanii włączyć zwykłych ludzi, którzy tu pracują, uczą się, żyją. Mamy nadzieję na interakcję ze strony mieszkańców, że zechcą podzielić się swoimi wrażeniami i pokazać miejsca w naszym województwie, o których mogą powiedzieć, że tu pasują” – powiedział marszałek Saługa.

Kampania skierowana jest głównie do mieszkańców województwa śląskiego, ale jej zasięg obejmuje także województwa opolskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie oraz mazowieckie.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.

Załączniki
Prezentacja z konferencji prasowej
„Ambasadorowie” województwa w kampanii „Śląskie. Tu pasuję”

Linki do stron zewnętrznych
www.tupasuje.pl
Więcej o kampanii

Filmy