Stadion Śląski z szansą na Nagrodę Biznesu Sportowego

 Stadion Śląski / graf. BP UMWS Paulina Kot Stadion Śląski / graf. BP UMWS Paulina Kot
Stadion znalazł się w finałowej trójce obiektów sportowych nominowanych do Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2018. O statuetkę DEMES chorzowska arena walczy z Areną Gliwice oraz stadionem PGE Narodowy – Warszawa

Nagrody Biznesu Sportowego to wyróżnienia przyznawane w obszarze marketingu sportowego za zaangażowanie w rozwój sportu, jego profesjonalizację, promocję w kraju i na arenie międzynarodowej oraz umiejętne zarządzanie przez kształtowanie relacji między sportem a biznesem. Statuetki DEMES zostaną wręczone w 12 kategoriach: Sportowy Wizerunek, Sponsor Sportu, Organizacja Sportowa, Obiekt Sportowy, Wydarzenie Sportowe, Osobowość Mediów, Aktywne Społeczeństwo, Kampania Marketingowa, Video Sportowe, Social Media, e-Sport oraz Sportowe Miasto.

Stadion Śląski znalazł się w gronie nominowanych w kategorii Obiekt Sportowy, konkurując z PGE Narodowym w Warszawie, Stadionem Energa w Gdańsku, Ergo Areną w Gdańsku, TAURON Areną w Krakowie, Areną w Gliwicach, Atlas Areną w Łodzi oraz katowickim Spodkiem. 31 stycznia br. kapituła wyłoniła trzech finalistów. Rywalami o statuetkę DEMES są teraz: Stadion Śląski, Arena Gliwice oraz PGE Narodowy – Warszawa.

„Cieszę się, że Stadion Śląski przeszedł do finałowego etapu konkursu. Jest dziś największym i najnowocześniejszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dwie duże imprezy lekkoatletyczne zorganizowane w tym miejscu w ubiegłym roku, zawody żużlowe, start etapu Tour de Pologne, meta Silesia Marathon, zawody Monster Jam oraz trzy mecze reprezentacji Polski czy wreszcie zabawa sylwestrowa potwierdzają, że Stadion Śląski to wielofunkcyjna, atrakcyjna arena. Zasługuje na wyróżnienie. Mam nadzieję na sukces, ale proszę mieszkańców województwa, by trzymali kciuki” – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Wyniki wyboru jury poznamy 13 marca br. podczas XV Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

„Baza obiektów sportowych w kraju jest naprawdę imponująca. W ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele wspaniałych i nowoczesnych aren sportowych dostępnych dla fanów rozmaitych dyscyplin. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że Stadion Śląski znalazł się w finałowej trójce obiektów ubiegających się o to prestiżowe wyróżnienie. Jesteśmy areną wielofunkcyjną, czego dowodem jest różnorodność imprez zorganizowanych w pierwszym roku funkcjonowania obiektu po jego ponownym otwarciu. Gościliśmy piłkarzy, kolarzy, lekkoatletów, żużlowców oraz muzyków, zapewniając widzom emocje na najwyższym poziomie i bezpieczną zabawę” – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Warto dodać, że w kategorii Wydarzenie Sportowe w finale Nagród Biznesu Sportowego znalazł się TAURON Speedway Euro Championship. Przypomnijmy, że zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu odbyły się na Stadionie Śląskim 15 września 2018 roku. 


tagi: