Oświadczenie o dostępności

Dostosowanie indywidualne
Strona zawiera okna informacyjne dotyczące poszczególnych dziedzin działalności samorządu Województwa. Użytkownicy szczególnie zainteresowani konkretnymi tematami mogą dostosować wygląd strony, przesuwając poszczególne okna tak, aby były one zawsze widoczne. W tym celu należy, klikając na belkę z nazwą okna, przesunąć je wyżej bądź niżej.

Powiększanie czcionki
Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. Aby zwiększyć rozmiar czcionki na stronach, należy zmienić ustawienia w przeglądarkach:
 
Internet Explorer: Menu "Widok" > "Rozmiar tekstu" 
Firefox: Menu "Widok" > "Powiększenie" (Ctrl++) 
Opera: Menu "Widok" > "Powiększenie"

Korzystanie z galerii zdjęć pod artykułami

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.

Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:

  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Zgodność ze standardami W3C
 
XHTML 1.0 Transitional 
Kod umieszczony na wszystkich stronach jest weryfikowany pod kątem zgodności ze standardami wytyczonymi przez organizację W3C dla języka XHTML 1.0 Transitional.
 
Zgodność z wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych 1.0 (WCAG - ang. Web Content Accessibility Guidelines)
 
Strona spełnia poziom zgodności "Podwójne-A".
 
Jeśli na jakieś stronie zostaną zauważone błędy, niezgodności z wyżej wymienionymi standardami, będziemy bardzo wdzięczni za ich zgłoszenie: webmaster@silesia-region.pl
 
Wersja do druku
 
Wszystkie strony posiadają specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie informacji znajdujących się na stronie. Wersja do druku jest przygotowana w oparciu o tzw. czcionkę szeryfową (Times New Roman), która ułatwia czytanie materiałów drukowanych. Dodatkowo wersja do druku nie posiada zbędnych elementów graficznych, jak nagłówek lub stopka strony, menu itp. Pozwala to na oszczędność kosztów druku.
 
Technologia
 
Wszystkie strony zostały przygotowane w oparciu o kaskadowe arkusze stylów (CSS - ang. Cascading Style Sheets). Pozwala to na oddzielenie treści strony od warstwy prezentacyjnej.